identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

TOTEX ANDYS S.R.L.

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 12769220J2000000041078Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,71mil lei
▼ 23,0% vs. 2024
Profit net · 2025
4.233lei
▲ 13.128,1% vs. 2024
Salariați
6
— constant
Contracte publice
9
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

TOTEX ANDYS S.R.L. (CUI 12769220, nr. J2000000041078) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Botoșani, județul Botoșani, înființată în 2000. Activitatea principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,71 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, TOTEX ANDYS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.705.993 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 23,0%. Rezultatul net a fost un profit de 4.233 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12769220
Nr. Reg. Comerțului
J2000000041078 · EUID ROONRC.J2000000041078
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-03-14 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Botoşani
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BOTOŞANI
Localitate
Mun. Botoşani
Adresă
JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. I. C. BRĂTIANU · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
710319

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. MILU SRL · 175 m · CAEN 4933
  2. TRANSPORTURI AUTO SA · 192 m · CAEN 4211 · +1 firme la aceeași adresă
  3. BIG CONF SRL · 194 m · CAEN 4211
  4. COLUMBIA PROD S.R.L. · 302 m · CAEN 4619 · +1 firme la aceeași adresă
  5. VALGRAVOMAR SRL · 386 m · CAEN 4399 · +1 firme la aceeași adresă
  6. R.D.I. SRL · 387 m · CAEN 9522
  7. GEPATGAB CRISTAL FOOD S.R.L. · 398 m · CAEN 5610 · +7 firme la aceeași adresă
  8. MARIOS - HOTSERV S.R.L. · 649 m · CAEN 4771 · +9 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,71 mil lei▼ 23,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,56 mil3,12 mil4,67 mil6,23 mil2023 · cifră de afaceri: 6.230.236 lei2023 · profit net: 81.642 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.811.028 lei2024 · profit net: 32 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.705.993 lei3,71 mil2025 · profit net: 4.233 lei2025
Salariați
6
20232025
Datorii totale
915 mii lei▼ 26,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4683 · 4.125 firme · mai sus decât 73% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Botoșani · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,1% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,1%
Creștere CA an/an
-23,0%
CA / salariat
617.666 lei
Datorii / active
73%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,8%/an
Grad de îndatorare
73%
Angajați, în timp
9 → 6 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.705.993−23,0%4.233+999%0,1%915.1511.253.836338.6856
20244.811.028−22,8%32−100,0%0,0%1.245.4671.794.919549.4526
20236.230.23681.6421,3%1.017.2281.676.388659.1609
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

9

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
3
Valoare totală
4.814 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
6
Valoare totală
106.521 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
TOPTEX SRL11192823în dizolvare
TOPTOT CONSTRUCT S.R.L.42956157în dizolvare
TOTEX SRL6798034în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 4,02 mil lei, 7 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Botoșani

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre TOTEX ANDYS S.R.L.

Este TOTEX ANDYS S.R.L. o firmă activă?

Da. TOTEX ANDYS S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este TOTEX ANDYS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TOTEX ANDYS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14.03.2000 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO12769220.

Ce cifră de afaceri are TOTEX ANDYS S.R.L.?

În 2025, TOTEX ANDYS S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 3.705.993 lei, în scădere cu 23,0% față de 2024, și un profit net de 4.233 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are TOTEX ANDYS S.R.L.?

În 2025, TOTEX ANDYS S.R.L. a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este TOTEX ANDYS S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care TOTEX ANDYS S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are TOTEX ANDYS S.R.L. datorii la ANAF?

TOTEX ANDYS S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul TOTEX ANDYS S.R.L.?

Sediul social declarat al TOTEX ANDYS S.R.L. este în JUD. BOTOŞANI, MUN. BOTOŞANI, STR. I. C. BRĂTIANU.

Ce activitate are TOTEX ANDYS S.R.L.?

Activitatea principală declarată a TOTEX ANDYS S.R.L. este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683).

Când a fost înființată TOTEX ANDYS S.R.L.?

TOTEX ANDYS S.R.L. a fost înregistrată pe 14.03.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2000000041078.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TOTEX ANDYS S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala