identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

INDATECH SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 12857143J2000000183266Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 10.10.2026indatech.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,08mil lei
▼ 21,2% vs. 2024
Profit net · 2025
74mii lei
▼ 29,1% vs. 2024
Salariați
4
— constant
Contracte publice
9
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, INDATECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.078.283 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 21,2%. Rezultatul net a fost un profit de 74.488 lei. Datoriile totale au scăzut cu 26,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
12857143
Nr. Reg. Comerțului
J2000000183266 · EUID ROONRC.J2000000183266
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-04-03 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
indatech.ro
Email
office@indatech.ro
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 04.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 49 firme.

100 m250 m500 mN12
  1. HTRANS S.R.L. · 526 m · CAEN 4941 · +26 firme la aceeași adresă
  2. COMPLEX AMZA S.R.L. · 637 m · CAEN 4511 · +12 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20252,08 mil lei▼ 21,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
659 mii1,32 mil1,98 mil2,64 mil2023 · cifră de afaceri: 1.972.673 lei2023 · profit net: 108.210 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.635.814 lei2024 · profit net: 105.081 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.078.283 lei2,08 mil2025 · profit net: 74.488 lei2025
Salariați
4
20232025
Datorii totale
236 mii lei▼ 26,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4690 · 6.068 firme · mai sus decât 68% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Mureș · mai sus decât 88% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
3,6% marjă · mai sus decât 43% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
3,6%
Creștere CA an/an
-21,2%
CA / salariat
519.571 lei
Datorii / active
17%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,0%/an
Grad de îndatorare
17%
Angajați, în timp
4 → 4 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.078.283−21,2%74.488−29,1%3,6%236.4721.408.4661.174.2644
20242.635.814+33,6%105.081−2,9%4,0%323.1241.356.6361.034.5594
20231.972.673108.2105,5%381.7261.441.6381.059.9124
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

9

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
11.225 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-10-313669/100/2024Tribunalul Maramuresprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INDATECH SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →