identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

TACOROM SRL

CAEN 4779 — Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
CUI 13066856J2000000238335Plătitor TVA din 2000TVA la încasareVerificat ANAF 13.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
347mii lei
▼ 8,6% vs. 2024
Profit net · 2025
15mii lei
▼ 93,2% vs. 2024
Salariați
3
— constant
Vechime
26ani
din 2000
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, TACOROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 346.925 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 8,6%. Rezultatul net a fost un profit de 15.241 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13066856
Nr. Reg. Comerțului
J2000000238335 · EUID ROONRC.J2000000238335
Cod CAEN
4779 — Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-06-01 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Suceava
Adresă
JUD. SUCEAVA, MUN. SUCEAVA, STR. VICTORIEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 11 firme.

100 mN123456
  1. FLASH D.C.L. IMPEX SRL · 17 m · CAEN 5211 · +5 firme la aceeași adresă
  2. NORD TRADING DC S.R.L. · 25 m · CAEN 4791 · +2 firme la aceeași adresă
  3. BOCRIS COM SRL · 31 m · CAEN 4711 · +11 firme la aceeași adresă
  4. TELEROM SRL · 52 m · CAEN 5630 · +8 firme la aceeași adresă
  5. SATELCO S.R.L. · 55 m · CAEN 6021 · +7 firme la aceeași adresă
  6. ROBCO S.R.L. · 69 m · CAEN 4782 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025347 mii lei▼ 8,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
95 mii190 mii285 mii379 mii2023 · cifră de afaceri: 350.904 lei2023 · profit net: -1.396 lei20232024 · cifră de afaceri: 379.375 lei2024 · profit net: 225.649 lei20242025 · cifră de afaceri: 346.925 lei347 mii2025 · profit net: 15.241 lei2025
Salariați
3
20232025
Datorii totale
100 mii lei▼ 16,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4779 · 1.972 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Suceava · mai sus decât 56% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
4,4% marjă · mai sus decât 58% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,4%
Creștere CA an/an
-8,6%
CA / salariat
115.642 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+7,2%/an
Grad de îndatorare
30%
Angajați, în timp
3 → 3 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025346.925−8,6%15.241−93,2%4,4%100.327335.526235.1993
2024379.375+8,1%225.64959,5%120.793340.751219.9583
2023350.904-1.396-0,4%378.172372.481-5.6913
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
HOROSCOP-RG IMPEX SRL4030675radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 347 mii lei, 3 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine · Suceava

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-22Cod CAEN47114779
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
TACOROM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →