identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

CLEMANS SRL

CAEN 4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 130744J1992000344039Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 10.10.2026clemans.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență transport ARRPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
110,43mil lei
▲ 33,7% vs. 2024
Profit net · 2025
5,58mil lei
▲ 118,6% vs. 2024
Salariați
88
▲ 8,6% vs. 2024
Contracte publice
549
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CLEMANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 110.434.283 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 33,7%. Rezultatul net a fost un profit de 5.577.509 lei. Datoriile totale au crescut cu 14,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 88.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
130744
Nr. Reg. Comerțului
J1992000344039 · EUID ROONRC.J1992000344039
Cod CAEN
4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Argeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARGEŞ
Localitate
Sat Bascov Com. Bascov
Adresă
JUD. ARGEŞ, SAT BASCOV COM. BASCOV, STR. MIERLUŞEŞTI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
117045
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
clemans.ro
Email
office@clemans.ro
Telefon
0248270100
Ultima schimbare
a apărut un magazin online · 12.10.2026
Nota site-ului
7,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 12.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025110,43 mil lei▲ 33,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
27,61 mil55,22 mil82,83 mil110,43 mil2023 · cifră de afaceri: 99.380.092 lei2023 · profit net: 5.081.380 lei20232024 · cifră de afaceri: 82.581.135 lei2024 · profit net: 2.551.689 lei20242025 · cifră de afaceri: 110.434.283 lei110,43 mil2025 · profit net: 5.577.509 lei2025
Salariați
88▲ 8,6%
20232025
Datorii totale
37,65 mil lei▲ 14,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4682 · 325 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Argeș · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,1% marjă · mai sus decât 57% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,1%
Creștere CA an/an
+33,7%
CA / salariat
1.254.935 lei
Datorii / active
49%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,3%/an
Lichiditate curentă
1,31
Grad de îndatorare
49%
Scor Z-Altman
3,16 (zonă sigură)
Angajați, în timp
90 → 88 (2021–2025, -2%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025110.434.283+33,7%5.577.509+119%5,1%37.646.18776.656.59736.855.44688
202482.581.135−16,9%2.551.689−49,8%3,1%32.900.48767.064.81833.818.38881
202399.380.0925.081.3805,1%28.676.29565.267.85536.104.53481
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
CLEMANS SRL, BASCOV
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Restaurant / fast-food înregistrat DSVSA
Bascov, str. Mierlusesti, nr. 18
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 15.10.2026
Puncte de activitate verificate · 1

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Restaurant / fast-food 1

  • Bascov, str. Mierlusesti, nr. 18

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 4,42 mil lei valoare totală, din care 1,91 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Dezvoltarea durabila a firmei SC CLEMANS SRLProgram Regional Sud Muntenia FEDRIn Derulare4,42 mil lei1,91 mil lei2024–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

CLEMANS OSIM 2006

Contracte publice (SEAP)

549

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
111
Valoare totală
53.200 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
438
Valoare totală
1.026.021 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

86
Dosare în care firma apare ca parte
86
Ca creditor
63
Ca pârât
7
Ca reclamant
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-142570/63/2014/a26Tribunalul Doljprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată contestaţie împotriva mFondCreditor
2026-09-1119675/280/2026Judecătoria PitestipretenţiiFondPârât
2026-08-201380/109/2026Tribunalul Comercialargesordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-08-05339/1259/2014Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2026-08-05935/1259/2011Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiRecursIntimat Creditor
2026-07-22328/1259/2017/a14Curtea De Apel Pitesticontestare raport şi plan de distribuire sume contestaţie împotriva Raportului dApelIntimat Creditor
2026-07-0112826/280/2025Tribunalul Argescerere de valoare redusăApelApelant Reclamant
2026-06-092087/109/2026Tribunalul ArgespretentiiFondPârât
2026-06-03198/1259/2022Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2026-05-22293/1259/2015/a48Tribunalul Comercialargesalte cereri aprobare vânzare bunuri conform codului de procedură civilăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 86; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CLEMANS BUSINESS INTERNATIONAL SRL15860488radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 110,43 mil lei, 88 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Argeș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CLEMANS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →