Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.
HABAU S.R.L. (CUI 13092995, nr. J2000000519292) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Ploiești, județul Prahova, înființată în 2000. Activitatea principală: alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4324). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 256,74 mil lei și 226 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.
Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.
Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor
Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 3 firme.
Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Marjă | Datorii | Active | Capitaluri | Salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 256.740.237−37,1% | -28.808.029−373% | -11,2% | 255.400.867 | 264.599.102 | -12.000.420 | 226 |
| 2023 | 407.908.238+255% | 10.534.530 | 2,6% | 210.543.058 | 246.341.689 | 16.807.609 | 235 |
| 2022 | 114.743.338 | -26.067.338 | -22,7% | 209.023.283 | 232.598.741 | 6.273.079 | 235 |
Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-11-03.
După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.
Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.
| Autorizare | Nr. | Stare | Valabilă până la | Sursa |
|---|---|---|---|---|
| Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 29.04.2026 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 24457 | valabil | 29.04.2031 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip EDIB execuție de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21580 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip EDSB execuție de sisteme de distribuție a gazelor naturale și instalații de biogaz/biometan; emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21579 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip EPI execuție de conducte din amonte și instalații tehnologice de producție/înmagazinare; emis 13.04.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 20944 | valabil | 12.04.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip ET execuție de sisteme de transport al gazelor naturale și instalații de înaltă presiune; emis 13.04.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 20945 | valabil | 12.04.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip PDIB proiectare de instalații de utilizare a gazelor naturale (joasă, redusă și medie presiune); emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21578 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip PDSB proiectare de sisteme de distribuție a gazelor naturale și instalații de biogaz/biometan; emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21577 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip PPI proiectare de conducte din amonte și instalații tehnologice de producție/înmagazinare; emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21575 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ANRE gaze naturale, tip PT proiectare de sisteme de transport al gazelor naturale și instalații de înaltă presiune; emis 02.10.2022 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | 21576 | valabil | 01.10.2027 | ANRE lista din 04.10.2026 |
| Transport rutier de marfă/persoane HABAU S.R.L., PLOIESTI | — | valabil | — | Autoritatea Rutieră Română (ARR) lista din 04.10.2026 |
| Instalare/întreținere instalații de limitare și stingere a incendiilor (IGSU) emisă 21/9/2021 potrivit după denumire și județ, nu după CUI | B-1066 | valabil | — | IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă lista din 04.10.2026 |
| Autorizație ISCIR: conducte tehnologice lucrări: montare, tip C; autorizat din 21.09.2023 | 1032/1 | valabil | — | ISCIR lista din 04.10.2026 |
Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.
| Data dosarului | Dosar | Instanța | Obiect | Stadiu | Rolul firmei |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-26 | 578/88/2023 | Curtea De Apel Constanta | litigiu privind achiziţiile publice Reziliere contract - Pretenţii | Apel | Intimat Intervenient |
| 2026-01-08 | 46/281/2026 | Judecătoria Ploiesti | plângere contravenţională BC 69932/18.12.2025 | Fond | Petent |
| 2025-02-26 | 3723/105/2024/a1 | Tribunalul Prahova | cerere reexaminare ajutor public judiciar | Fond | Pârât |
| 2025-02-06 | 21172/3/2022 | Curtea De Apel Bucuresti | executare contract administrativ | Apel | Apelant Reclamant |
| 2024-12-06 | 46082/3/2024 | Tribunalul Bucuresti | concordat preventiv cerere de modificare a planului de reorganizare | Fond | Creditor |
| 2024-09-19 | 3723/105/2024 | Tribunalul Prahova | pretenţii | Fond | Pârât |
| 2024-06-20 | 23209/325/2024 | Judecătoria Timisoara | pretenţii | Fond | Reclamant |
| 2023-07-20 | 3121/105/2023 | Tribunalul Prahova | Cerere în anulare (OUG 119/2007) | Fond | Debitor |
| 2023-04-26 | 578/88/2023 | Tribunalul Tulcea | litigiu privind achiziţiile publice reziliere contract-pretenţii | Fond | Intervenient |
| 2023-04-12 | 7638/281/2023 | Judecătoria Ploiesti | ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. | Fond | Pârât |
| 2023-03-21 | 1023/90/2023 | Tribunalul Valcea | contestaţie decizie de concediere +reintegrare pe postul deţinut anterior | Fond | Intimat |
| 2023-02-28 | 2989/318/2023 | Judecătoria Targujiu | obligaţie de a face | Fond | Pârât |
| 2022-08-03 | 21172/3/2022 | Tribunalul Bucuresti | executare contract administrativ | Fond | Reclamant |
Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.
Alte firme înregistrate la aceeași adresă
Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.
Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.
Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.
1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate
| Firmă | CUI | Stare |
|---|---|---|
| HABAU CONSTRUCŢII SRL | 21687153 | radiată |
Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.
Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 256,74 mil lei, 226 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.
Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.
Alte lucrări de instalații pentru construcții · Prahova
Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →
Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.
Registrul comerțului consemnează 13 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.
Da. HABAU S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).
Da, HABAU S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 08.06.2000 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO13092995.
În 2024, HABAU S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 256.740.237 lei, în scădere cu 37,1% față de 2023, și o pierdere netă de 28.808.029 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.
În 2024, HABAU S.R.L. a raportat un număr mediu de 226 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.
Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care HABAU S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.
Da, HABAU S.R.L. apare în 13 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.
HABAU S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.
Sediul social declarat al HABAU S.R.L. este în JUD. PRAHOVA, MUN. PLOIEŞTI, STR. SINĂII.
Activitatea principală declarată a HABAU S.R.L. este „Alte lucrări de instalații pentru construcții” (cod CAEN 4324).
HABAU S.R.L. a fost înregistrată pe 08.06.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2000000519292.
Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.
Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.
Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →