identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

ESTERER SRL

CAEN 220 — Exploatarea forestieră
CUI 13233903J2000000204192Plătitor TVA din 2000Verificat ANAF 10.10.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
25,09mil lei
▲ 16,8% vs. 2024
Profit net · 2025
2,67mil lei
▲ 26,7% vs. 2024
Salariați
35
▲ 2,9% vs. 2024
Contracte publice
16
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ESTERER SRL a raportat o cifră de afaceri de 25.094.824 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 16,8%. Rezultatul net a fost un profit de 2.668.643 lei. Datoriile totale au crescut cu 42,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 35.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13233903
Nr. Reg. Comerțului
J2000000204192 · EUID ROONRC.J2000000204192
Cod CAEN
220 — Exploatarea forestieră
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-07-27 (26 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HARGHITA
Localitate
Sat Ocna de Sus Com. Praid
Adresă
JUD. HARGHITA, SAT OCNA DE SUS COM. PRAID
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202525,09 mil lei▲ 16,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
6,97 mil13,95 mil20,92 mil27,90 mil2023 · cifră de afaceri: 27.897.817 lei2023 · profit net: 3.903.811 lei20232024 · cifră de afaceri: 21.479.138 lei2024 · profit net: 2.106.322 lei20242025 · cifră de afaceri: 25.094.824 lei25,09 mil2025 · profit net: 2.668.643 lei2025
Salariați
35▲ 2,9%
20232025
Datorii totale
2,50 mil lei▲ 42,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 220 · 3.170 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Harghita · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
10,6% marjă · mai sus decât 70% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,6%
Creștere CA an/an
+16,8%
CA / salariat
716.995 lei
Datorii / active
10%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,3%/an
Grad de îndatorare
10%
Angajați, în timp
41 → 35 (2021–2025, -15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202525.094.824+16,8%2.668.643+26,7%10,6%2.495.50125.374.66822.113.15935
202421.479.138−23,0%2.106.322−46,0%9,8%1.751.70621.317.93919.444.51634
202327.897.8173.903.81114,0%2.654.70020.128.93017.338.19436
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
ESTERER SRL, OCNA DE SUS
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

16

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
15.768 lei
Ultimul an
2020

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
217.758 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Exploatarea forestieră · Harghita

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ESTERER SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →