identitate. Intră în cont Pro
26 ANI PE PIAȚĂ

LIAN CONSTRUCT SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 13339891J2000000742087Plătitor TVA din 2000TVA la încasareVerificat ANAF 03.11.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,39mil lei
▲ 8,1% vs. 2024
Profit net · 2025
84mii lei
▼ 14,8% vs. 2024
Salariați
6
▼ 14,3% vs. 2024
Vechime
26ani
din 2000
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

LIAN CONSTRUCT SRL (CUI 13339891, nr. J2000000742087) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Codlea, județul Brașov, înființată în 2000. Activitatea principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Este plătitoare de TVA din 2000. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,39 mil lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, LIAN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.389.833 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 8,1%. Rezultatul net a fost un profit de 83.534 lei. Datoriile totale au crescut cu 17,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13339891
Nr. Reg. Comerțului
J2000000742087 · EUID ROONRC.J2000000742087
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-09-07 (26 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Codlea
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. CARPAŢI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 12 firme.

100 m250 m500 mN123
  1. M.O. EDIFICI DELLA CITTA SRL · 419 m · CAEN 4120 · +11 firme la aceeași adresă
  2. C.S.V. CONDORS SRL · 498 m · CAEN 6612 · +15 firme la aceeași adresă
  3. ADAVA COM S.R.L. · 639 m · CAEN 1071 · +11 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,39 mil lei▲ 8,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
347 mii695 mii1,04 mil1,39 mil2023 · cifră de afaceri: 1.356.326 lei2023 · profit net: 147.179 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.285.810 lei2024 · profit net: 98.054 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.389.833 lei1,39 mil2025 · profit net: 83.534 lei2025
Salariați
6▼ 14,3%
20232025
Datorii totale
221 mii lei▲ 17,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4683 · 4.188 firme · mai sus decât 53% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Brașov · mai sus decât 84% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,0% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,0%
Creștere CA an/an
+8,1%
CA / salariat
231.639 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
10,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+10,0%/an
Grad de îndatorare
22%

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.389.833+8,1%83.534−14,8%6,0%220.8421.002.961783.4436
20241.285.810−5,2%98.054−33,4%7,6%187.4161.284.0221.099.2947
20231.356.326147.17910,9%265.2991.403.8241.140.6417
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Codlea
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-163241/62/2025/A3*Tribunalul Brasovconcordat preventiv RJ- casată sentinţa 89/06.02.2026 pronunţată în ds 3241/62/2FondCreditor
2025-08-193241/62/2025Tribunalul Brasovconcordat preventivFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
CORUS ANEX SRL4257679în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,44 mil lei, 6 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre LIAN CONSTRUCT SRL

Este LIAN CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. LIAN CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este LIAN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, LIAN CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.10.2000 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO13339891.

Ce cifră de afaceri are LIAN CONSTRUCT SRL?

În 2025, LIAN CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 1.389.833 lei, în creștere cu 8,1% față de 2024, și un profit net de 83.534 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are LIAN CONSTRUCT SRL?

În 2025, LIAN CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este LIAN CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care LIAN CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 23.08.2026.

Are LIAN CONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, LIAN CONSTRUCT SRL apare în 2 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are LIAN CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

LIAN CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul LIAN CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al LIAN CONSTRUCT SRL este în JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. CARPAŢI.

Ce activitate are LIAN CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a LIAN CONSTRUCT SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683).

Când a fost înființată LIAN CONSTRUCT SRL?

LIAN CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 07.09.2000, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2000000742087.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
LIAN CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala