identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

DANA POINT SRL

CAEN 6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
CUI 13582245J2000000905224Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 15.10.2026RO e-Facturadanapoint.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,49mil lei
▲ 3,8% vs. 2024
Profit net · 2025
977mii lei
▲ 74,7% vs. 2024
Salariați
11
— constant
Vechime
25ani
din 2000
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DANA POINT SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.485.256 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,8%. Rezultatul net a fost un profit de 976.545 lei. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 11.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (27.140.082 lei) depășesc activele totale (20.997.010 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-6.142.173 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13582245
Nr. Reg. Comerțului
J2000000905224 · EUID ROONRC.J2000000905224
Cod CAEN
6820 — Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2000-12-08 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Mun. Iaşi
Adresă
JUD. IAŞI, MUN. IAŞI, CAL. CHIŞINĂULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
700180
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
danapoint.ro
Nota site-ului
5,8/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 05.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

7 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN1234567
  1. FIX COMPANY SRL · 85 m · CAEN 4791 · +6 firme la aceeași adresă
  2. SEVIO SOLUTIONS SRL · 149 m · CAEN 6201 · +1 firme la aceeași adresă
  3. BIOLIN FAM SRL · 165 m · CAEN 7414 · +2 firme la aceeași adresă
  4. MOTEXCO SRL · 166 m · CAEN 1421
  5. WIND WALLS S.R.L. · 170 m · CAEN 4341
  6. ICIT FIBRESIN SA · 181 m · CAEN 6820 · +16 firme la aceeași adresă
  7. METINVEST TUBULAR IAŞI S.A. · 207 m · CAEN 2420 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,49 mil lei▲ 3,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
621 mii1,24 mil1,86 mil2,49 mil2023 · cifră de afaceri: 2.218.787 lei2023 · profit net: 827.332 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.395.412 lei2024 · profit net: 559.132 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.485.256 lei2,49 mil2025 · profit net: 976.545 lei2025
Salariați
11
20232025
Datorii totale
27,14 mil lei▼ 0,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 6820 · 14.709 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Iași · mai sus decât 89% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
39,3% marjă · mai sus decât 67% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
39,3%
Creștere CA an/an
+3,8%
CA / salariat
225.932 lei
Datorii / active
129%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-15,9%/an
Grad de îndatorare
129%
Angajați, în timp
12 → 11 (2021–2025, -8%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.485.256+3,8%976.545+74,7%39,3%27.140.08220.997.010-6.142.17311
20242.395.412+8,0%559.132−32,4%23,3%27.341.45820.222.649-7.118.71811
20232.218.787827.33237,3%28.456.26720.778.325-7.677.85111
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-07-3112721/271/2023Curtea De Apel OradeapretenţiiRecursIntimat
2025-02-2412721/271/2023Tribunalul BihorpretenţiiApelIntimat
2023-11-082906/245/2021/a3Curtea De Apel Iasisuspendare provizorieApelIntimat
2023-11-072906/245/2021/a3Tribunalul Iasicontestaţie la executareFondApelant
2023-10-022906/245/2021Tribunalul Iasicontestaţie la executareApelApelant
2021-02-082906/245/2021Judecătoria Iasicontestaţie la executare suspendare executare silităFondContestator

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
DANA POINT INDUSTRY SRL35306445în funcțiune
NOVA TOTAL TRADE SRL15991262în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 7,80 mil lei, 49 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate · Iași

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DANA POINT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →