identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

ZENITH GROUP SRL

CAEN 4645 — Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
CUI 13630326J2001000086405Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 06.11.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,52mil lei
▼ 4,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,38mil lei
▼ 2,7% vs. 2024
Salariați
10
▲ 11,1% vs. 2024
Vechime
25ani
din 2001
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ZENITH GROUP SRL (CUI 13630326, nr. J2001000086405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2001. Activitatea principală: comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,52 mil lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, ZENITH GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.517.933 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 4,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.378.650 lei. Datoriile totale au crescut cu 38,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13630326
Nr. Reg. Comerțului
J2001000086405 · EUID ROONRC.J2001000086405
Cod CAEN
4645 — Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-01-10 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 5 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 5 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. RECRUTULUI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. DAF TOP CLIMA S.R.L. · 50 m · CAEN 4322
  2. CFO ON CALL CONSULTING SRL · 52 m · CAEN 7020 · +1 firme la aceeași adresă
  3. GENIFER - F SERVICE SRL · 54 m · CAEN 9621 · +12 firme la aceeași adresă
  4. FLOWER CRISS TOYS SRL · 58 m · CAEN 4719 · +7 firme la aceeași adresă
  5. SUN TRAVEL EXIM S.R.L. · 59 m · CAEN 7911
  6. ALIZONE GAME SRL · 62 m · CAEN 9602 · +3 firme la aceeași adresă
  7. RASMIN DENT SRL · 62 m · CAEN 8623 · +1 firme la aceeași adresă
  8. ADS CAR WASH S.R.L. · 63 m · CAEN 9531 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,52 mil lei▼ 4,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,96 mil3,92 mil5,87 mil7,83 mil2023 · cifră de afaceri: 6.946.532 lei2023 · profit net: 1.611.545 lei20232024 · cifră de afaceri: 7.832.252 lei2024 · profit net: 1.416.840 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.517.933 lei7,52 mil2025 · profit net: 1.378.650 lei2025
Salariați
10▲ 11,1%
20232025
Datorii totale
4,32 mil lei▲ 38,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4645 · 818 firme · mai sus decât 85% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 94% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
18,3% marjă · mai sus decât 84% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
18,3%
Creștere CA an/an
-4,0%
CA / salariat
751.793 lei
Datorii / active
76%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,1%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+11,0%/an
Grad de îndatorare
76%
Angajați, în timp
10 → 10 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.517.933−4,0%1.378.650−2,7%18,3%4.320.2465.707.0151.390.65010
20247.832.252+12,8%1.416.840−12,1%18,1%3.121.7096.534.1943.422.0949
20236.946.5321.611.54523,2%3.272.2885.275.0022.005.2549
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2019-05-1614860/3/2019Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat manuaFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 6 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALLA TRADING IMPORT EXPORT SRL2787539radiată
CALCO ROMANIA SRL11661636radiată
ELICOM '94 IMPORT EXPORT SRL5364428radiată
MEGA TECH INDUSTRIES SRL6505894radiată
SABRE TRAVEL SRL23270674în dizolvare
ZENITH DISTRIBUTION SRL11886213radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 7 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 7,54 mil lei, 10 salariați, 6 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ZENITH GROUP SRL

Este ZENITH GROUP SRL o firmă activă?

Da. ZENITH GROUP SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este ZENITH GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, ZENITH GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.02.2001 (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO13630326.

Ce cifră de afaceri are ZENITH GROUP SRL?

În 2025, ZENITH GROUP SRL a avut o cifră de afaceri de 7.517.933 lei, în scădere cu 4,0% față de 2024, și un profit net de 1.378.650 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ZENITH GROUP SRL?

În 2025, ZENITH GROUP SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ZENITH GROUP SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ZENITH GROUP SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.10.2026.

Are ZENITH GROUP SRL procese în instanță?

Da, ZENITH GROUP SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ZENITH GROUP SRL datorii la ANAF?

ZENITH GROUP SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ZENITH GROUP SRL?

Sediul social declarat al ZENITH GROUP SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 5, STR. RECRUTULUI.

Ce activitate are ZENITH GROUP SRL?

Activitatea principală declarată a ZENITH GROUP SRL este „Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie” (cod CAEN 4645).

Când a fost înființată ZENITH GROUP SRL?

ZENITH GROUP SRL a fost înregistrată pe 10.01.2001, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2001000086405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ZENITH GROUP SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala