identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

SIMBETON S.R.L.

CAEN 2361 — Fabricarea produselor din beton pentru construcții
CUI 13704180J20/138/2022Neplătitor TVAVerificat ANAF 12.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2022 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2022
48,04mil lei
▲ 683,6% vs. 2021
Profit net · 2022
−2,91mil lei
▼ 298,9% vs. 2021
Salariați
157
▲ 441,4% vs. 2021
Contracte publice
2
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 5 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2022, SIMBETON S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 48.042.533 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 683,6%. Rezultatul net a fost o pierdere de 2.913.324 lei. Datoriile totale au crescut cu 341,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 157.
Semnale de atenție
  • Fără bilanț depus 3 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 3 ani (ultimul bilanț: 2022). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2022 (-2.913.324 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13704180
Nr. Reg. Comerțului
J20/138/2022 · EUID ROONRC.J20/138/2022
Cod CAEN
2361 — Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-02-14 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Hunedoara
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
HUNEDOARA
Localitate
Sat Cristur Mun. Deva
Adresă
JUD. HUNEDOARA, SAT CRISTUR MUN. DEVA, ŞOS. HUNEDOAREI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
330003

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 31 firme.

100 m250 mN12
  1. CCD NUTRIŢIE S.R.L. · 177 m · CAEN 5621 · +5 firme la aceeași adresă
  2. MZB VANESSA S.R.L. · 303 m · CAEN 8299 · +4 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

9 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202248,04 mil lei▲ 683,6% față de 2021
Cifră de afaceriProfit net
12,01 mil24,02 mil36,03 mil48,04 mil2020 · cifră de afaceri: 5.745.477 lei2020 · profit net: 600.886 lei20202021 · cifră de afaceri: 6.131.099 lei2021 · profit net: 1.465.005 lei20212022 · cifră de afaceri: 48.042.533 lei48,04 mil2022 · profit net: -2.913.324 lei2022
Salariați
157▲ 441,4%
20202022
Datorii totale
17,48 mil lei▲ 341,3%
20202022

Indicatori 2022

Marjă netă
-6,1%
Creștere CA an/an
+683,6%
CA / salariat
306.003 lei
Datorii / active
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-6,5%
Creștere medie anuală (2016–2022)
+57,5%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202248.042.533+684%-2.913.324−299%-6,1%17.476.20163.908.63344.894.003157
20216.131.099+6,7%1.465.005+144%23,9%3.960.38547.032.40743.094.68129
20205.745.477600.88610,5%2.376.68110.990.4768.586.42631
Încă 6 ani de istoric (2014–2019)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2020–2022). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Laborator de încercări în construcții autorizat ISC
profiluri: AR ; BBABP ; MBM; emisă 26/01/2023; LABORATOR DE ANALIZE ȘI ÎNCERCĂRI ÎN ACTIVITATEA DE CONSTRUCȚII - S.C. SIMBETON S.R.L.; Notificare încetare activitate începând cu data de 31.12.2023 conform adresei 536/10.01.2024
3979desființat—Inspectoratul de Stat în Construcții (ISC)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
111.526 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2013-01-10221/100/2013Tribunalul Maramuresprocedura insolvenţeiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
SIMTERAC SA13704172în funcțiune
EUROAGREGATE SRL14639609radiată
ROMCIM S.A.328750în funcțiune

Firma are 5 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 4 județe: 4 active, cifră de afaceri cumulată 2,32 mld lei, 1.375 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea produselor din beton pentru construcții · Hunedoara

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2021 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2021 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-01-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SIMBETON S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →