identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

STELCO ROMANIA SRL

CAEN 2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
CUI 13766108J2002001387085Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 13.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
17,79mil lei
▲ 2,0% vs. 2024
Profit net · 2025
3,09mil lei
▼ 12,8% vs. 2024
Salariați
55
▲ 5,8% vs. 2024
Contracte publice
14
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 4 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, STELCO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.792.167 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,0%. Rezultatul net a fost un profit de 3.094.849 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 55.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13766108
Nr. Reg. Comerțului
J2002001387085 · EUID ROONRC.J2002001387085
Cod CAEN
2932 — Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-03-14 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 m250 mN12345678
  1. TDM PROJECT VISION S.R.L. · 303 m · CAEN 4342
  2. VISO CATERING S.R.L. · 308 m · CAEN 4644
  3. ROVALI DEVELOPMENT S.R.L. · 315 m · CAEN 4120
  4. DETOP ERDELY SRL · 333 m · CAEN 3109 · +6 firme la aceeași adresă
  5. PROIECTARE CIVILA VD S.R.L. · 334 m · CAEN 7112
  6. TRIFAN ASIG S.R.L. · 335 m · CAEN 6622
  7. ADA NATUR S.R.L. · 375 m · CAEN 1039
  8. CREATIVE EMBROIDERY SRL · 377 m · CAEN 1399

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202517,79 mil lei▲ 2,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,45 mil8,90 mil13,34 mil17,79 mil2023 · cifră de afaceri: 15.275.570 lei2023 · profit net: 1.999.108 lei20232024 · cifră de afaceri: 17.445.411 lei2024 · profit net: 3.548.552 lei20242025 · cifră de afaceri: 17.792.167 lei17,79 mil2025 · profit net: 3.094.849 lei2025
Salariați
55▲ 5,8%
20232025
Datorii totale
3,09 mil lei▲ 6,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2932 · 254 firme · mai sus decât 59% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
17,4% marjă · mai sus decât 84% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
17,4%
Creștere CA an/an
+2,0%
CA / salariat
323.494 lei
Datorii / active
20%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
34,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,1%/an
Grad de îndatorare
20%
Angajați, în timp
50 → 55 (2021–2025, +10%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în USD

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.985.254+2,0%693.213−12,8%17,4%691.5133.489.4531.998.67455
20243.794.543+14,2%771.844+77,5%20,3%630.2372.346.4221.457.29252
20233.338.339436.88713,1%1.427.2733.305.1941.511.06348
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în USD la cursul mediu anual BNR; original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Fonduri europene 2021–2027

1 proiecte

Proiecte contractate în care firma e lider, din harta absorbției publicată de MIPE: 6,62 mil lei valoare totală, din care 2,87 mil lei nerambursabil.

ProiectProgramStadiuValoareNerambursabilPerioadă
Creșterea competitivității STELCO ROMÂNIA SRL prin extinderea capacității de fabricare tobe de eșapamentProgram Regional Centru FEDRIn Derulare6,62 mil lei2,87 mil lei2023–2027

Sursă: Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, harta absorbției (mfe.gov.ro/map2021), lista proiectelor contractate. Valori în lei.

Contracte publice (SEAP)

14

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
14
Valoare totală
7.591 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
GLAFKOPIS SRL17706710radiată

Firma are 4 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 17,79 mil lei, 55 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STELCO ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →