identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

YARNEA SRL

CAEN 1310 — Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
CUI 13849866J2001000167270Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
175,62mil lei
▼ 6,7% vs. 2024
Profit net · 2025
2,48mil lei
▼ 8,1% vs. 2024
Salariați
321
▼ 1,5% vs. 2024
Vechime
25ani
din 2001
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, YARNEA SRL a raportat o cifră de afaceri de 175.624.810 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,7%. Rezultatul net a fost un profit de 2.479.406 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 321.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13849866
Nr. Reg. Comerțului
J2001000167270 · EUID ROONRC.J2001000167270
Cod CAEN
1310 — Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-04-26 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Sat Săvineşti Com. Săvineşti
Adresă
JUD. NEAMŢ, SAT SĂVINEŞTI COM. SĂVINEŞTI, STR. GHEORGHE CARANFIL · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
617410

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 5 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. SINDFIBRE SA · 52 m · CAEN 2229 · +1 firme la aceeași adresă
  2. CT CONSULTANTS S.R.L. · 73 m · CAEN 7020
  3. FORUM PRINT TOUR SRL · 238 m · CAEN 1812
  4. RIFIL SA · 321 m · CAEN 1310 · +10 firme la aceeași adresă
  5. PROMIX TECHNOLOGIES S.R.L. · 374 m · CAEN 6210 · +7 firme la aceeași adresă
  6. VF MEGA AUTOMATIZARE S.R.L. · 490 m · CAEN 7112 · +1 firme la aceeași adresă
  7. KOBER SRL · 657 m · CAEN 2030
  8. ENERGOICE SRL · 668 m · CAEN 7112 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025175,62 mil lei▼ 6,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
48,48 mil96,97 mil145,45 mil193,93 mil2023 · cifră de afaceri: 193.932.747 lei2023 · profit net: 1.409.962 lei20232024 · cifră de afaceri: 188.245.846 lei2024 · profit net: 2.698.758 lei20242025 · cifră de afaceri: 175.624.810 lei175,62 mil2025 · profit net: 2.479.406 lei2025
Salariați
321▼ 1,5%
20232025
Datorii totale
83,65 mil lei▼ 13,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1310 · 42 firme · mai sus decât 90% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Neamț · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
1,4% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,4%
Creștere CA an/an
-6,7%
CA / salariat
547.118 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,7%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+0,4%/an
Grad de îndatorare
48%
Angajați, în timp
342 → 321 (2021–2025, -6%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025175.624.810−6,7%2.479.406−8,1%1,4%83.649.754175.460.80591.372.614321
2024188.245.846−2,9%2.698.758+91,4%1,4%96.358.202184.595.21687.866.173326
2023193.932.7471.409.9620,7%71.534.113152.415.08680.413.535339
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca creditor
4
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-06-247109/279/2025Judecătoria Piatraneamtactiune în daune delictualeFondPârât
2024-03-126529/62/2010*Curtea De Apel Brasovînchiderea proceduriiRecursIntimat Creditor
2023-08-1737936/3/2006/a10Curtea De Apel BucuresticontestaţieRecursIntimat Creditor
2010-06-216529/62/2010Tribunalul Brasovprocedura insolvenţeiFondCreditor
2010-03-312746/99/2010Tribunalul Iasiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuni opoziţieFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
DOMUS EXCELSA S.R.L.41206947în funcțiune
FIBREXNYLON SA2614597în funcțiune
RADILURO SRL13286002radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 7 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 6 active, cifră de afaceri cumulată 213,43 mil lei, 350 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Pregătirea fibrelor și filarea fibrelor textile · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
YARNEA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →