identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

INSPECON SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 13972884J2001000210392Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 12.10.2026ActivăAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,45mil lei
▼ 43,1% vs. 2024
Profit net · 2025
5.231lei
▼ 98,5% vs. 2024
Salariați
23
▼ 14,8% vs. 2024
Contracte publice
20
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, INSPECON SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.450.750 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 43,1%. Rezultatul net a fost un profit de 5.231 lei. Datoriile totale au scăzut cu 17,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 23.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
13972884
Nr. Reg. Comerțului
J2001000210392 · EUID ROONRC.J2001000210392
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-06-18 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. COMISIA CENTRALĂ · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
620165

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. CONTAVIC MANAGEMENT S.R.L. · 20 m · CAEN 6920
  2. SERV TRANS CAR SA · 21 m · CAEN 4941 · +15 firme la aceeași adresă
  3. OLARU COM SRL · 34 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  4. DORALGIN COM S.R.L. · 37 m · CAEN 4711 · +8 firme la aceeași adresă
  5. HIGHTECH TURBO S.R.L. · 59 m · CAEN 9531
  6. CIRCUIT DESIGN S.R.L. · 63 m · CAEN 2651 · +3 firme la aceeași adresă
  7. ARANOVA IMOBILIARE & IT S.R.L. · 112 m · CAEN 6831
  8. WELT DUNIA ESTATE SRL · 116 m · CAEN 4110 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,45 mil lei▼ 43,1% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,08 mil2,15 mil3,23 mil4,30 mil2023 · cifră de afaceri: 3.624.949 lei2023 · profit net: 303.577 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.303.889 lei2024 · profit net: 341.228 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.450.750 lei2,45 mil2025 · profit net: 5.231 lei2025
Salariați
23▼ 14,8%
20232025
Datorii totale
813 mii lei▼ 17,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4100 · 20.308 firme · mai sus decât 81% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vrancea · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,2% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,2%
Creștere CA an/an
-43,1%
CA / salariat
106.554 lei
Datorii / active
66%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,3%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+0,6%/an
Grad de îndatorare
66%
Angajați, în timp
20 → 23 (2021–2025, +15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.450.750−43,1%5.231−98,5%0,2%812.7751.224.646411.87123
20244.303.889+18,7%341.228+12,4%7,9%983.0951.389.735406.64027
20233.624.949303.5778,4%711.5561.106.871395.31528
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Ignifugare materiale combustibile (IGSU)
emisă 10/5/2024
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-3803valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

20

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
20
Valoare totală
1.565.799 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-2815753/231/2026Judecătoria Focsaniordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2025-12-2925308/231/2025Judecătoria Focsaniordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2023-07-2112329/231/2023Judecătoria Focsanivalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
INSPECON STAMP SRL17492587radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 1 active, cifră de afaceri cumulată 2,45 mil lei, 23 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-28Cod CAEN41204100
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
INSPECON SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →