identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

JUMO ROMANIA SRL

CAEN 2651 — Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
CUI 14012765J2001000386026Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
42,24mil lei
▲ 36,3% vs. 2024
Profit net · 2025
3,61mil lei
▲ 242,2% vs. 2024
Salariați
93
▲ 20,8% vs. 2024
Contracte publice
25
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, JUMO ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 42.242.496 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 36,3%. Rezultatul net a fost un profit de 3.608.954 lei. Datoriile totale au scăzut cu 8,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 93.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14012765
Nr. Reg. Comerțului
J2001000386026 · EUID ROONRC.J2001000386026
Cod CAEN
2651 — Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-06-28 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. III
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202542,24 mil lei▲ 36,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
10,56 mil21,12 mil31,68 mil42,24 mil2023 · cifră de afaceri: 36.787.932 lei2023 · profit net: 2.154.245 lei20232024 · cifră de afaceri: 30.999.761 lei2024 · profit net: 1.054.745 lei20242025 · cifră de afaceri: 42.242.496 lei42,24 mil2025 · profit net: 3.608.954 lei2025
Salariați
93▲ 20,8%
20232025
Datorii totale
3,87 mil lei▼ 8,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2651 · 157 firme · mai sus decât 93% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Arad · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
8,5% marjă · mai sus decât 59% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,5%
Creștere CA an/an
+36,3%
CA / salariat
454.220 lei
Datorii / active
15%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
16,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+14,7%/an
Grad de îndatorare
15%
Angajați, în timp
78 → 93 (2021–2025, +19%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202542.242.496+36,3%3.608.954+242%8,5%3.869.25125.686.64021.755.57093
202430.999.761−15,7%1.054.745−51,0%3,4%4.237.65722.403.35518.146.61577
202336.787.9322.154.2455,9%12.997.67021.131.6608.133.99081
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

25

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
30.449 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
15
Valoare totală
39.973 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca creditor
2
Ca reclamant
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-06-1024577/325/2026Judecătoria Timisoaraordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-12-103387/250/2024Judecătoria Lipovaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2024-12-0313180/204/2024Judecătoria Campinacerere de valoare redusăFondReclamant
2024-12-0244248/325/2024Judecătoria Timisoaracerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
JUMO ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →