identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

CLASS TEX SRL

CAEN 1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
CUI 14034470J2001000265303Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
848mii €
▲ 22,6% vs. 2024
Profit net · 2025
205mii €
▲ 125,8% vs. 2024
Salariați
35
▲ 2,9% vs. 2024
Vechime
25ani
din 2001
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CLASS TEX SRL (CUI 14034470, nr. J2001000265303) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2001. Activitatea principală: fabricarea articolelor de îmbrăcăminte (CAEN 1421). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4,28 mil lei și 35 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, CLASS TEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.276.597 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 24,2%. Rezultatul net a fost un profit de 1.032.795 lei. Datoriile totale au crescut cu 84,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 35.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 26 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14034470
Nr. Reg. Comerțului
J2001000265303 · EUID ROONRC.J2001000265303
Cod CAEN
1421 — Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-07-04 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ION GHICA, NR.36 · 26 firme aici
Cod poștal
440091
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme. Vezi pe hartă →

100 mN12
  1. AURENTAL INDUSTRIAL EQUIPMENT S.R.L. · 22 m · CAEN 7712 · +35 firme la aceeași adresă
  2. THE NEW ERA PRINT S.R.L. · 47 m · CAEN 1812 · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025848 mii €▲ 22,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
212 mii424 mii636 mii848 mii2023 · cifră de afaceri: 782.451 €2023 · profit net: 195.074 €20232024 · cifră de afaceri: 691.912 €2024 · profit net: 90.683 €20242025 · cifră de afaceri: 848.010 €848 mii2025 · profit net: 204.794 €2025
Salariați
35▲ 2,9%
20232025
Datorii totale
345 mii €▲ 81,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1421 · 1.753 firme · mai sus decât 91% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Satu Mare · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
24,2% marjă · mai sus decât 82% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
24,1%
Creștere CA an/an
+22,6%
CA / salariat
24.229 €
Datorii / active
52%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
86,3%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+2,1%/an
Lichiditate curentă
1,07
Grad de îndatorare
52%
Scor Z-Altman
3,46 (zonă sigură)
Angajați, în timp
59 → 35 (2021–2025, -41%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025848.010+22,6%204.794+126%24,1%344.991660.038237.23735
2024691.912−11,6%90.683−53,5%13,1%190.082597.722317.93834
2023782.451195.07424,9%115.342619.518487.32538
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-141566/102/2025*Tribunalul Harghitaconstituirea unui grup infracţional organizat (art.367 NCP)FondParte responsabilă civilmente
2025-09-2912672/296/2025Judecătoria SatumarepretenţiiFondPârât
2024-05-298011/296/2024Judecătoria SatumarepretenţiiFondPârât
2023-08-082221/102/2018/a26Tribunalul MuresVerificare măsuri asiguratorii (art. 250 ind.2 C.p.p.) - restrângere măsurii asFondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

25

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
CLASS MODE SRL15667631radiată
IMPECABIL MODA S.R.L.46566122în funcțiune
IMPECABILSTIL SRL31978672în funcțiune
SAMI ROMANIA COMPANY SRL12660183radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 6,74 mil lei, 63 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-26Cod CAEN14131421

Întrebări despre CLASS TEX SRL

Este CLASS TEX SRL o firmă activă?

Da. CLASS TEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este CLASS TEX SRL plătitoare de TVA?

Da, CLASS TEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2001 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO14034470.

Ce cifră de afaceri are CLASS TEX SRL?

În 2025, CLASS TEX SRL a avut o cifră de afaceri de 4.276.597 lei, în creștere cu 24,2% față de 2024, și un profit net de 1.032.795 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CLASS TEX SRL?

În 2025, CLASS TEX SRL a raportat un număr mediu de 35 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CLASS TEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CLASS TEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.08.2026.

Are CLASS TEX SRL procese în instanță?

Da, CLASS TEX SRL apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CLASS TEX SRL datorii la ANAF?

CLASS TEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CLASS TEX SRL?

Sediul social declarat al CLASS TEX SRL este în JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. ION GHICA.

Ce activitate are CLASS TEX SRL?

Activitatea principală declarată a CLASS TEX SRL este „Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (cod CAEN 1421).

Când a fost înființată CLASS TEX SRL?

CLASS TEX SRL a fost înregistrată pe 04.07.2001, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2001000265303.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CLASS TEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala