identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

A2 ARCHITECTURE SRL

CAEN 7111 — Activități de arhitectură
CUI 14134991J40/7250/2001Plătitor TVA din 2001TVA la încasareVerificat ANAF 15.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2014 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
115mii lei
▲ 101,7% vs. 2024
Profit net · 2025
25mii lei
▲ 171,0% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
25ani
din 2001
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, A2 ARCHITECTURE SRL a raportat o cifră de afaceri de 114.908 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 101,7%. Rezultatul net a fost un profit de 25.261 lei. Datoriile totale au scăzut cu 13,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (115.233 lei) depășesc activele totale (14.082 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-101.151 lei) în bilanțul depus pe 2025.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14134991
Nr. Reg. Comerțului
J40/7250/2001 · EUID ROONRC.J40/7250/2001
Cod CAEN
7111 — Activități de arhitectură
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-08-23 (25 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. MUZEUL ZAMBACCIAN
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
11871

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. RAMAYA MEDICAL S.R.L. · 38 m · CAEN 4774
  2. CINE TV FILMPRODUCTION IMPORT EXPORT SRL · 54 m · CAEN 5911 · +4 firme la aceeași adresă
  3. BEL STUDIO S.R.L. · 75 m · CAEN 7111
  4. LOUNGE PARTNERS SRL · 84 m · CAEN 5630 · +2 firme la aceeași adresă
  5. DENTEXCELA 3 IMPORT EXPORT SRL · 91 m · CAEN 8623 · +12 firme la aceeași adresă
  6. NABAB VISION S.R.L. · 92 m · CAEN 5911
  7. UNIVERSAL IMPEXSEM COMPANY SRL · 96 m · CAEN 4621 · +1 firme la aceeași adresă
  8. MED. CARE - JAAL S.R.L. · 96 m · CAEN 4649 · +13 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025115 mii lei▲ 101,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
29 mii57 mii86 mii115 mii2023 · cifră de afaceri: 33.958 lei2023 · profit net: -45.875 lei20232024 · cifră de afaceri: 56.973 lei2024 · profit net: -35.596 lei20242025 · cifră de afaceri: 114.908 lei115 mii2025 · profit net: 25.261 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
115 mii lei▼ 13,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 7111 · 6.051 firme · mai sus decât 37% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Municipiul București · mai sus decât 30% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
22,0% marjă · mai sus decât 53% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
22,0%
Creștere CA an/an
+101,7%
CA / salariat
114.908 lei
Datorii / active
818%
Creștere medie anuală (2014–2025)
+20,2%/an
Grad de îndatorare
818%
Angajați, în timp
2 → 1 (2021–2025, -50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025114.908+102%25.26122,0%115.23314.082-101.1511
202456.973+67,8%-35.596-62,5%133.5137.101-126.4121
202333.958-45.875-135,1%100.92810.112-90.8161
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități de arhitectură · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
A2 ARCHITECTURE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →