identitate. Intră în cont Pro
25 ANI PE PIAȚĂ

JORIS IDE SRL

CAEN 2433 — Producția de profile obținute la rece
CUI 14208541J2001001084358Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 12.10.2026joriside.roActivăAutorizat accizeÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
232,69mil lei
▲ 7,8% vs. 2024
Profit net · 2025
13,00mil lei
▲ 791,4% vs. 2024
Salariați
125
▼ 11,3% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, JORIS IDE SRL a raportat o cifră de afaceri de 232.688.283 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 7,8%. Rezultatul net a fost un profit de 12.997.639 lei. Datoriile totale au scăzut cu 20,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 125.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14208541
Nr. Reg. Comerțului
J2001001084358 · EUID ROONRC.J2001001084358
Cod CAEN
2433 — Producția de profile obținute la rece
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-10-03 (25 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Orş. Buziaş
Adresă
JUD. TIMIŞ, ORŞ. BUZIAŞ, STR. PRINCIPALĂ
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC).

Website
joriside.ro
Email
office@joriside.ro
Autoritate web
28/100 · locul 4.222.267 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Nota site-ului
7,0/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 10.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 20 firme.

100 m250 m500 mN12345
  1. TEHNICAL - PRODENT DS SRL · 90 m · CAEN 1629 · +16 firme la aceeași adresă
  2. ACC ENVISION SRL · 187 m · CAEN 9313 · +4 firme la aceeași adresă
  3. DOCTOR FARMVET SRL · 275 m · CAEN 7500 · +2 firme la aceeași adresă
  4. BUZIESANA COOPERATIVA DE CREDIT BUZIAS · 354 m · CAEN 6512 · +8 firme la aceeași adresă
  5. OVINI COLLIANO SRL · 559 m · CAEN 4623 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025232,69 mil lei▲ 7,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
58,17 mil116,34 mil174,52 mil232,69 mil2023 · cifră de afaceri: 178.468.050 lei2023 · profit net: -15.180.432 lei20232024 · cifră de afaceri: 215.848.930 lei2024 · profit net: -1.879.956 lei20242025 · cifră de afaceri: 232.688.283 lei232,69 mil2025 · profit net: 12.997.639 lei2025
Salariați
125▼ 11,3%
20232025
Datorii totale
65,98 mil lei▼ 20,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2433 · 64 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,6% marjă · mai sus decât 56% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,6%
Creștere CA an/an
+7,8%
CA / salariat
1.861.506 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
24,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+6,9%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
129 → 125 (2021–2025, -3%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025232.688.283+7,8%12.997.6395,6%65.984.940124.177.39153.177.131125
2024215.848.930+20,9%-1.879.956-0,9%83.046.160127.471.00240.179.492141
2023178.468.050-15.180.432-8,5%92.394.501137.868.14042.059.447123
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Destinatar înregistrat produse accizabile (MF/ANAF)
autorizat din 01/09/2012; produse: E600
RO0049100YY00valabil—Ministerul Finanțelor
lista din 04.10.2026
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
4.301 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
1
Valoare totală
201.640 lei
Ultimul an
2020

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

51
Dosare în care firma apare ca parte
51
Ca creditor
27
Ca pârât
14
Ca reclamant
6
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-073739/30/2024/a2Curtea De Apel Timisoaraacţiune în anulare constatare nulitate operatiuni frauduloase dupa deschiderea ApelIntimat creditoare
2026-05-065047/30/2024*Tribunalul Timiscontestaţie act administrativ fiscal REJUDECAREFondReclamant RECLAMANT - Recurent
2025-08-19976/30/2024*Tribunalul Timiscontestaţie decizie de concediere REJUDECAREFondPârât PARAT - Intimat
2025-05-195007/314/2025Judecătoria Suceavasuspendare provizorie a executăriiFondIntimat
2025-05-155047/30/2024Curtea De Apel Timisoaracontestaţie act administrativ fiscalRecursRecurent RECLAMANT
2025-05-15976/30/2024Curtea De Apel Timisoaracontestaţie decizie de concediereApelIntimat PARAT
2025-04-09339/1259/2015Curtea De Apel Pitestiînchiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2025-03-271796/30/2018Curtea De Apel Timisoararezoluţiune contractApelIntimat parat
2025-03-18883/86/2025Tribunalul Suceavaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2025-02-272258/296/2025Judecătoria Satumareordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 51; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ROOFING CONSTRUCTION SOLUTIONS S.R.L.39117740radiată
VERECUNDUS S.R.L.44799750radiată
WETTERBEST S.A.12347950în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 532,78 mil lei, 393 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Producția de profile obținute la rece · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
JORIS IDE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →