identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL

CAEN 4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
CUI 14279534J2001009336402Plătitor TVA din 2001Verificat ANAF 02.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
808mii lei
▼ 19,6% vs. 2024
Profit net · 2025
15mii lei
▲ 109,2% vs. 2024
Salariați
10
— constant
Vechime
24ani
din 2001
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL (CUI 14279534, nr. J2001009336402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2001. Activitatea principală: comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712). Este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 808 mii lei și 10 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL a raportat o cifră de afaceri de 807.940 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 19,6%. Rezultatul net a fost un profit de 14.636 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 10.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14279534
Nr. Reg. Comerțului
J2001009336402 · EUID ROONRC.J2001009336402
Cod CAEN
4712 — Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2001-11-08 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS COLENTINA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
21187
Contact declarat
141 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 19 firme.

100 mN12
  1. CALA INTERNATIONAL S.R.L. · 29 m · CAEN 4616 · +27 firme la aceeași adresă
  2. EVERRICH TRADE GROUP COMPANY S.R.L. · 37 m · CAEN 4642 · +11 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025808 mii lei▼ 19,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
263 mii526 mii789 mii1,05 mil2023 · cifră de afaceri: 1.052.205 lei2023 · profit net: 131.838 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.004.385 lei2024 · profit net: -159.810 lei20242025 · cifră de afaceri: 807.940 lei808 mii2025 · profit net: 14.636 lei2025
Salariați
10
20232025
Datorii totale
1,02 mil lei▼ 16,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4712 · 11.294 firme · mai sus decât 78% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Municipiul București · mai sus decât 74% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,8% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,8%
Creștere CA an/an
-19,6%
CA / salariat
80.794 lei
Datorii / active
55%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
1,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+1,7%/an
Grad de îndatorare
55%
Angajați, în timp
9 → 10 (2021–2025, +11%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025807.940−19,6%14.6361,8%1.023.7511.851.039827.28810
20241.004.385−4,5%-159.810−221%-15,9%1.226.3202.038.973812.65310
20231.052.205131.83812,5%749.2541.830.4131.081.1599
Încă 8 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-061340/321/2026Judecătoria Targuneamtconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondFăptuitor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
JIANG COMEXIM SRL13264624în funcțiune
SC FLY DAYS S.R.L.30246369radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 3 active, cifră de afaceri cumulată 3,12 mil lei, 18 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2023 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2023 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-04-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL

Este MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL o firmă activă?

Da. MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL plătitoare de TVA?

Da, MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.12.2001 (verificare ANAF din 02.11.2026). Codul de TVA este RO14279534.

Ce cifră de afaceri are MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL?

În 2025, MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL a avut o cifră de afaceri de 807.940 lei, în scădere cu 19,6% față de 2024, și un profit net de 14.636 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL?

În 2025, MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL a raportat un număr mediu de 10 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.10.2026.

Are MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL procese în instanță?

Da, MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL datorii la ANAF?

MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL?

Sediul social declarat al MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, ȘOS COLENTINA.

Ce activitate are MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL?

Activitatea principală declarată a MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712).

Când a fost înființată MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL?

MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL a fost înregistrată pe 08.11.2001, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2001009336402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MAX GROUP IMPORT-EXPORT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala