identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

CRINUL ALB SRL

CAEN 4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
CUI 1441854J1991000809393Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 01.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,54mil lei
▼ 7,7% vs. 2024
Profit net · 2025
95mii lei
▲ 80,0% vs. 2024
Salariați
3
▼ 25,0% vs. 2024
Contracte publice
8.010
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CRINUL ALB SRL (CUI 1441854, nr. J1991000809393) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Focșani, județul Vrancea, înființată în 1992. Activitatea principală: comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,54 mil lei și 3 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, CRINUL ALB SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.540.986 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 7,7%. Rezultatul net a fost un profit de 95.149 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 3.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1441854
Nr. Reg. Comerțului
J1991000809393 · EUID ROONRC.J1991000809393
Cod CAEN
4683 — Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
VRANCEA
Localitate
Mun. Focşani
Adresă
JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MARE A UNIRII · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN1234
  1. ANDALEXIS S.R.L. · 35 m · CAEN 5211 · +12 firme la aceeași adresă
  2. CAPSA SRL · 84 m · CAEN 6820 · +17 firme la aceeași adresă
  3. UFD ASIG S.R.L. · 105 m · CAEN 6622
  4. NAN COMPREST SRL · 108 m · CAEN 1107 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20251,54 mil lei▼ 7,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
428 mii856 mii1,28 mil1,71 mil2023 · cifră de afaceri: 1.711.574 lei2023 · profit net: 106.406 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.670.180 lei2024 · profit net: 52.862 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.540.986 lei1,54 mil2025 · profit net: 95.149 lei2025
Salariați
3▼ 25,0%
20232025
Datorii totale
527 mii lei▲ 12,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4683 · 4.125 firme · mai sus decât 55% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Vrancea · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
6,2% marjă · mai sus decât 63% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
6,2%
Creștere CA an/an
-7,7%
CA / salariat
513.662 lei
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
13,2%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-0,6%/an
Lichiditate curentă
1,45
Grad de îndatorare
42%
Scor Z-Altman
3,33 (zonă sigură)
Angajați, în timp
5 → 3 (2021–2025, -40%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.540.986−7,7%95.149+80,0%6,2%526.8221.245.139718.3173
20241.670.180−2,4%52.862−50,3%3,2%469.1111.221.648752.5374
20231.711.574106.4066,2%464.7661.217.441752.6754
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

8.010

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
32
Valoare totală
2.996 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
7.978
Valoare totală
4.601.084 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2021-08-2313884/231/2021Judecătoria Focsaniplângere contravenţională R21/0410412/14.07.2021FondPetent

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare · Vrancea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-26Cod CAEN46734683

Întrebări despre CRINUL ALB SRL

Este CRINUL ALB SRL o firmă activă?

Da. CRINUL ALB SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este CRINUL ALB SRL plătitoare de TVA?

Da, CRINUL ALB SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO1441854.

Ce cifră de afaceri are CRINUL ALB SRL?

În 2025, CRINUL ALB SRL a avut o cifră de afaceri de 1.540.986 lei, în scădere cu 7,7% față de 2024, și un profit net de 95.149 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CRINUL ALB SRL?

În 2025, CRINUL ALB SRL a raportat un număr mediu de 3 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CRINUL ALB SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CRINUL ALB SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 10.10.2026.

Are CRINUL ALB SRL procese în instanță?

Da, CRINUL ALB SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are CRINUL ALB SRL datorii la ANAF?

CRINUL ALB SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CRINUL ALB SRL?

Sediul social declarat al CRINUL ALB SRL este în JUD. VRANCEA, MUN. FOCŞANI, STR. MARE A UNIRII.

Ce activitate are CRINUL ALB SRL?

Activitatea principală declarată a CRINUL ALB SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683).

Când a fost înființată CRINUL ALB SRL?

CRINUL ALB SRL a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J1991000809393.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CRINUL ALB SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala