identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

ELIT SRL

CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
CUI 14444712J2002000064019Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 11.10.2026RO e-Facturamezeluri.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Aprobat ANSVSA (export UE)Licență transport ARRPunct alimentar înregistrat DSVSA
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
828,87mil lei
▼ 0,5% vs. 2024
Profit net · 2025
86,65mil lei
▼ 4,0% vs. 2024
Salariați
1.966
▼ 3,8% vs. 2024
Contracte publice
5.614
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, ELIT SRL a raportat o cifră de afaceri de 828.869.593 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 0,5%. Rezultatul net a fost un profit de 86.648.686 lei. Datoriile totale au crescut cu 16,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1966.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14444712
Nr. Reg. Comerțului
J2002000064019 · EUID ROONRC.J2002000064019
Cod CAEN
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-02-13 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere foarte mare
Organ fiscal
Direcţia Generală de Administrare a Marilor Contribuabili
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Orş. Cugir
Adresă
JUD. ALBA, ORŞ. CUGIR, STR. VICTORIEI · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
515600
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
mezeluri.ro
Telefon
0258753311
Nota site-ului
8,4/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 10.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme.

100 mN12345678
  1. AUTO ETA S.R.L. · 91 m · CAEN 5540
  2. CSINDIENI S.R.L. · 104 m · CAEN 1812 · +5 firme la aceeași adresă
  3. FLAMINIA ADVENTURE TOURS S.R.L. · 117 m · CAEN 7990 · +1 firme la aceeași adresă
  4. AUTOSERVICE ERGA S.R.L. · 126 m · CAEN 4520 · +3 firme la aceeași adresă
  5. PIXART INTERNATIONAL S.R.L. · 127 m · CAEN 7420 · +1 firme la aceeași adresă
  6. DPP IT BISTRITA S.R.L. · 146 m · CAEN 6311 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ANDREI AGROTRANS SRL · 156 m · CAEN 4221
  8. AMA POZITIV S.R.L. · 169 m · CAEN 5630 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025828,87 mil lei▼ 0,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
208,17 mil416,34 mil624,52 mil832,69 mil2023 · cifră de afaceri: 790.541.661 lei2023 · profit net: 69.907.325 lei20232024 · cifră de afaceri: 832.689.929 lei2024 · profit net: 90.238.381 lei20242025 · cifră de afaceri: 828.869.593 lei828,87 mil2025 · profit net: 86.648.686 lei2025
Salariați
1.966▼ 3,8%
20232025
Datorii totale
73,57 mil lei▲ 16,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1013 · 434 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
10,5% marjă · mai sus decât 79% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
10,5%
Creștere CA an/an
-0,5%
CA / salariat
421.602 lei
Datorii / active
11%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
14,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+10,4%/an
Grad de îndatorare
11%
Angajați, în timp
1835 → 1966 (2021–2025, +7%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025828.869.593−0,5%86.648.686−4,0%10,5%73.569.312657.638.518585.183.9641.966
2024832.689.929+5,3%90.238.381+29,1%10,8%63.334.950561.059.100498.535.2782.043
2023790.541.66169.907.3258,8%71.610.964479.130.415408.296.8972.000
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

7

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 0 - ACTIVITATI GENERALE; jud. Alba, loc. Alba Iulia, cartier Oarda de Jos, Str. Biruinţei, nr. 46
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
77valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 6 - PRODUSE DIN CARNE; jud. Alba, Str. Victoriei nr. 16, loc. Cugir
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
78valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
ELIT SRL, CUGIR
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026
Măcelărie înregistrată DSVSA
5 locații: Alba Iulia, Str. Biruintei, Nr. 46; Baia de Aries, Str. Piata Baii, Nr. 1; Oras Abrud, Str. Republicii, Nr.8; Oras Campeni, Str. Revolutiei 1848,Bl. C4AB, Parter; Abrud, Str. Eroilor, Nr.18
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 16.10.2026
Magazin alimentar înregistrat DSVSA
5 locații: Baia de Aries, Str. P-ta Baii, Nr. 1; Oarda de Jos,str.Biruinţei,nr.46; Oras Abrud, Str. Republicii, Nr.8; Oras Campeni, Str. Revolutiei 1848,Bl. C4AB, Parter; Abrud,Str. Eroilor, Nr.8
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 16.10.2026
Supermarket / hipermarket înregistrat DSVSA
Alba Iulia, Bdul Victoriei,Alimentara 113, Bl.D1A
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 16.10.2026
Puncte de activitate verificate · 11

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Magazin alimentar 5

  • Abrud,Str. Eroilor, Nr.8
  • Baia de Aries, Str. P-ta Baii, Nr. 1
  • Oarda de Jos,str.Biruinţei,nr.46
  • Oras Abrud, Str. Republicii, Nr.8
  • Oras Campeni, Str. Revolutiei 1848,Bl. C4AB, Parter

Măcelărie 5

  • Abrud, Str. Eroilor, Nr.18
  • Alba Iulia, Str. Biruintei, Nr. 46
  • Baia de Aries, Str. Piata Baii, Nr. 1
  • Oras Abrud, Str. Republicii, Nr.8
  • Oras Campeni, Str. Revolutiei 1848,Bl. C4AB, Parter

Supermarket / hipermarket 1

  • Alba Iulia, Bdul Victoriei,Alimentara 113, Bl.D1A

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

ELIT OSIM 2012

Contracte publice (SEAP)

5.614

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
331
Valoare totală
230.634 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
5.283
Valoare totală
5.759.893 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

344
Dosare în care firma apare ca parte
344
Ca creditor
146
Ca reclamant
124
Ca pârât
10
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-023928/105/2025/a1Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva tabelului preliminar rectificatFondIntimat Creditor
2026-04-023928/105/2025/a2Tribunalul Prahovacontestaţie împotriva tabelului preliminarFondCreditor
2026-03-302881/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-272805/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-192480/176/2026Judecătoria Albaiuliaordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondCreditor
2026-03-192481/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-03-196393/176/2025Tribunalul Albacerere de valoare redusăApelApelant
2026-03-182665/176/2025Tribunalul Albaanulare proces verbal de contravenţie PV SERIA R 25 NR. 0247576/12.03.2025ApelIntimat
2026-03-167660/211/2026Judecătoria Clujnapocacontestaţie la executareFondIntimat
2026-03-162336/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 344; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

8

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 8 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELIT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →