identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL

CAEN 4213 — Construcția de poduri și tuneluri
CUI 14606229J2002000234108Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 11.10.2026ActivăAtestat ANRE C1A, C2ALicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
110,70mil lei
▲ 117,3% vs. 2024
Profit net · 2025
18,24mil lei
▲ 256,2% vs. 2024
Salariați
72
▲ 5,9% vs. 2024
Contracte publice
12
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 110.698.599 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 117,3%. Rezultatul net a fost un profit de 18.235.709 lei. Datoriile totale au crescut cu 12,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 72.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14606229
Nr. Reg. Comerțului
J2002000234108 · EUID ROONRC.J2002000234108
Cod CAEN
4213 — Construcția de poduri și tuneluri
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-04-26 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Buzău
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Buzău
Adresă
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, STR RĂSCOALEI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025110,70 mil lei▲ 117,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
27,67 mil55,35 mil83,02 mil110,70 mil2023 · cifră de afaceri: 17.048.554 lei2023 · profit net: 1.570.648 lei20232024 · cifră de afaceri: 50.940.835 lei2024 · profit net: 5.119.874 lei20242025 · cifră de afaceri: 110.698.599 lei110,70 mil2025 · profit net: 18.235.709 lei2025
Salariați
72▲ 5,9%
20232025
Datorii totale
23,54 mil lei▲ 12,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4213 · 44 firme · mai sus decât 95% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Buzău · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
16,5% marjă · mai sus decât 56% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,5%
Creștere CA an/an
+117,3%
CA / salariat
1.537.481 lei
Datorii / active
44%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
61,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+27,5%/an
Grad de îndatorare
44%
Angajați, în timp
65 → 72 (2021–2025, +11%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025110.698.599+117%18.235.709+256%16,5%23.543.17953.352.71329.809.53472
202450.940.835+199%5.119.874+226%10,1%20.889.80038.234.35017.173.82568
202317.048.5541.570.6489,2%7.873.95219.927.90312.053.95160
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Atestat ANRE instalații electrice, tip C1A
proiectare de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 11.08.2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
23621valabil11.08.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Atestat ANRE instalații electrice, tip C2A
execuție de linii electrice 0,4–20 kV și posturi de transformare; emis 11.08.2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
23622valabil11.08.2030ANRE
lista din 04.10.2026
Transport rutier de marfă/persoane
CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI S.R.L., BUZAU
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

12

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
263.021 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
10
Valoare totală
123.145 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca reclamant
3
Ca pârât
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-09-257182/118/2023*Curtea De Apel Constantalitigiu privind achiziţiile publiceApelApelant Reclamant
2024-06-077182/118/2023*Tribunalul Constantalitigiu privind achiziţiile publice îndreptare eroare materialăFondReclamant
2023-10-207182/118/2023Tribunalul Constantaconstatare nulitate act - absolutaFondReclamant
2023-06-161027/212/2022Curtea De Apel Constantaactiune în daune contractualeApelApelant Pârât
2022-10-201027/212/2022Tribunalul Constantaactiune în daune contractualeFondPârât
2022-01-191027/212/2022Judecătoria Constantaactiune in raspundere contractualaFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
MOLDAPE SRL14994040radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 110,70 mil lei, 72 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Istoric în registrul comerțului

6

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 6 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →