identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

UMBRASOL SRL

CAEN 1330 — Finisarea materialelor textile
CUI 14713489J2002000520027Plătitor TVA din 2013Verificat ANAF 12.10.2026umbrasol.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,37mil lei
▼ 6,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,37mil lei
▲ 21,9% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
24ani
din 2002
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, UMBRASOL SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.365.407 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 6,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.368.045 lei. Datoriile totale au crescut cu 14,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
Observații
  • Adresă cu multe firme — 29 firme la aceeași adresă.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14713489
Nr. Reg. Comerțului
J2002000520027 · EUID ROONRC.J2002000520027
Cod CAEN
1330 — Finisarea materialelor textile
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-06-26 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. STEAGULUI, NR.1 · 29 firme aici
Cod poștal
310262

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
umbrasol.ro
Program
Lu,Ma,Mi,Jo,Vi 09:00–17:00 · de pe site
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 08.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. Vezi pe hartă →

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20254,37 mil lei▼ 6,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,16 mil2,32 mil3,48 mil4,64 mil2023 · cifră de afaceri: 3.191.233 lei2023 · profit net: 617.054 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.642.123 lei2024 · profit net: 1.122.393 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.365.407 lei4,37 mil2025 · profit net: 1.368.045 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
1,21 mil lei▲ 14,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 1330 · 142 firme · mai sus decât 97% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Arad · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
31,3% marjă · mai sus decât 84% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
31,3%
Creștere CA an/an
-6,0%
CA / salariat
4.365.407 lei
Datorii / active
23%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
54,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+9,4%/an
Grad de îndatorare
23%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.365.407−6,0%1.368.045+21,9%31,3%1.212.7275.374.2902.491.2301
20244.642.123+45,5%1.122.393+81,9%24,2%1.059.7424.091.9881.123.1851
20233.191.233617.05419,3%3.470.24710.877.3205.263.5021
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Firme conectate

28

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Vezi toate firmele de la această adresă →

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
LICCO PROMPT 2000 SRL13485820în funcțiune
MULTI BRANDS SA13745474radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 60,66 mil lei, 55 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Finisarea materialelor textile · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-09-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
UMBRASOL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →