identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.

CAEN 4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
CUI 14754187J2006002001230Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 31.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,28mil €
▼ 11,2% vs. 2024
Profit net · 2025
−59mii €
▲ 0,2% vs. 2024
Salariați
14
Contracte publice
14
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. (CUI 14754187, nr. J2006002001230) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Măgurele, județul Ilfov, înființată în 2002. Activitatea principală: comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4682). Este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11,50 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 31.10.2026.

În anul 2025, VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 11.495.596 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 10,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 299.483 lei. Datoriile totale au scăzut cu 46,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-299.483 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14754187
Nr. Reg. Comerțului
J2006002001230 · EUID ROONRC.J2006002001230
Cod CAEN
4682 — Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-07-16 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ilfov
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-31 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 15 firme.

100 m250 mN12345678
  1. TRANSAN INTERACTIVE DISTRIBUTION SRL · 49 m · CAEN 4634
  2. UCGS EXPERT SRL · 90 m · CAEN 4619 · +5 firme la aceeași adresă
  3. MIHAI & ELENA TRANS S.R.L. · 121 m · CAEN 4941
  4. GARDEN CENTER GRUP SRL · 194 m · CAEN 130 · +5 firme la aceeași adresă
  5. VOULIS CHEMICALS SRL · 247 m · CAEN 4685
  6. DIACO PROD SRL · 302 m · CAEN 1082 · +1 firme la aceeași adresă
  7. GENERAL BUSINESS & CONSULTING 2003 SRL · 339 m · CAEN 7020 · +4 firme la aceeași adresă
  8. AMIN TRADING SRL · 365 m · CAEN 4531 · +11 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,28 mil €▼ 11,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
642 mii1,28 mil1,93 mil2,57 mil2023 · cifră de afaceri: 2.490.814 €2023 · profit net: -87.263 €20232024 · cifră de afaceri: 2.568.154 €2024 · profit net: -59.502 €20242025 · cifră de afaceri: 2.279.470 €2,28 mil2025 · profit net: -59.385 €2025
Salariați
14
20232025
Datorii totale
139 mii €▼ 47,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4682 · 338 firme · mai sus decât 71% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Ilfov · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-2,6% marjă · mai sus decât 19% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-2,6%
Creștere CA an/an
-11,2%
CA / salariat
162.819 €
Datorii / active
7%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-3,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-7,6%/an
Grad de îndatorare
7%
Angajați, în timp
21 → 14 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în euro

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.279.470−11,2%-59.385-2,6%138.6712.058.8071.925.89114
20242.568.154+3,1%-59.502-2,3%262.5272.340.0872.084.782—
20232.490.814-87.263-3,5%419.6512.660.1682.216.13921
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume convertite în euro la cursul mediu anual BNR al fiecărui an (de exemplu 2025: 1 € = 5,0431 lei); original în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-31.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

14

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
14
Valoare totală
317.470 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

4
Dosare în care firma apare ca parte
4
Ca creditor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-05227/103/2026Curtea De Apel Bacaualte cereriApelIntimat NEAFECTAT
2026-02-05227/103/2026Tribunalul Neamtalte cereri CONFIRMARE ACORD RESTRUCTURAREFondCreditor NEAFECTAT
2026-01-1351/113/2026Tribunalul Brailadeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2021-11-014270/62/2021Tribunalul Brasovprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice · Ilfov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.

Este VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da. VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 31.10.2026).

Este VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 17.07.2002 (verificare ANAF din 31.10.2026). Codul de TVA este RO14754187.

Ce cifră de afaceri are VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.?

În 2025, VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 11.495.596 lei, în scădere cu 10,0% față de 2024, și o pierdere netă de 299.483 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.?

În 2025, VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. procese în instanță?

Da, VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. apare în 4 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. datorii la ANAF?

VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.?

Sediul social declarat al VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. este în JUD. ILFOV, SAT MĂGURELE ORŞ. MĂGURELE, STR. ATOMISTILOR.

Ce activitate are VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.?

Activitatea principală declarată a VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4682).

Când a fost înființată VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L.?

VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. a fost înregistrată pe 16.07.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2006002001230.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VOESTALPINE HIGH PERFORMANCE METALS ROMANIA S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala