identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

ONZE CHEMICAL SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 14755301J2002001354124Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 30.10.2026ActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
869mii lei
▲ 0,6% vs. 2024
Profit net · 2025
119mii lei
▲ 27,9% vs. 2024
Salariați
4
▼ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2021
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ONZE CHEMICAL SRL (CUI 14755301, nr. J2002001354124) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2002. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 869 mii lei și 4 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, ONZE CHEMICAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 869.341 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 0,6%. Rezultatul net a fost un profit de 119.434 lei. Datoriile totale au crescut cu 13,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14755301
Nr. Reg. Comerțului
J2002001354124 · EUID ROONRC.J2002001354124
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-07-17 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. UZINEI ELECTRICE · 3 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400378
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. VICAIO ELEC SRL · 19 m · CAEN 4321 · +1 firme la aceeași adresă
  2. SODEM PRODEXPORT S.R.L. · 29 m · CAEN 4523 · +8 firme la aceeași adresă
  3. AMATA IMPORT EXPORT SRL · 33 m · CAEN 1812 · +1 firme la aceeași adresă
  4. CRISOR SHOP SRL · 35 m · CAEN 4771
  5. AVITRANS SRL · 35 m · CAEN 147 · +3 firme la aceeași adresă
  6. DANIEL FRANCISC SERV S.R.L. · 39 m · CAEN 4333
  7. PONROM HYDRAULICA S.R.L. · 43 m · CAEN 5182 · +1 firme la aceeași adresă
  8. RALUCUTA SRL · 48 m · CAEN 4721 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025869 mii lei▲ 0,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
217 mii435 mii652 mii869 mii2023 · cifră de afaceri: 770.370 lei2023 · profit net: 252.600 lei20232024 · cifră de afaceri: 864.042 lei2024 · profit net: 93.360 lei20242025 · cifră de afaceri: 869.341 lei869 mii2025 · profit net: 119.434 lei2025
Salariați
4▼ 33,3%
20232025
Datorii totale
463 mii lei▲ 13,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 57% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Cluj · mai sus decât 80% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
13,7% marjă · mai sus decât 80% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
13,7%
Creștere CA an/an
+0,6%
CA / salariat
217.335 lei
Datorii / active
9%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-14,5%/an
Grad de îndatorare
9%
Angajați, în timp
21 → 4 (2021–2025, -81%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025869.341+0,6%119.434+27,9%13,7%462.9135.161.8604.701.6704
2024864.042+12,2%93.360−63,0%10,8%409.7494.991.9854.582.2366
2023770.370252.60032,8%1.037.2295.526.1054.488.8767
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Mun. Cluj-Napoca
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
FAST-FOOD, PAPRIKA, 1 - STELE, Mun. Cluj-Napoca
7632/1768Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
571 lei
Ultimul an
2021

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme conectate

2

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
PAPRIKA AFV S.R.L.44948142în funcțiune
PAPRIKA FOOD S.R.L.44948150în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 9,73 mil lei, 35 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ONZE CHEMICAL SRL

Este ONZE CHEMICAL SRL o firmă activă?

Da. ONZE CHEMICAL SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este ONZE CHEMICAL SRL plătitoare de TVA?

Da, ONZE CHEMICAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18.07.2002 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO14755301.

Ce cifră de afaceri are ONZE CHEMICAL SRL?

În 2025, ONZE CHEMICAL SRL a avut o cifră de afaceri de 869.341 lei, în creștere cu 0,6% față de 2024, și un profit net de 119.434 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ONZE CHEMICAL SRL?

În 2025, ONZE CHEMICAL SRL a raportat un număr mediu de 4 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ONZE CHEMICAL SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ONZE CHEMICAL SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are ONZE CHEMICAL SRL datorii la ANAF?

ONZE CHEMICAL SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ONZE CHEMICAL SRL?

Sediul social declarat al ONZE CHEMICAL SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. UZINEI ELECTRICE.

Ce activitate are ONZE CHEMICAL SRL?

Activitatea principală declarată a ONZE CHEMICAL SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată ONZE CHEMICAL SRL?

ONZE CHEMICAL SRL a fost înregistrată pe 17.07.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2002001354124.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ONZE CHEMICAL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala