identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

STA RX SRL

CAEN 8691 — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
CUI 14776479J2002000355304Neplătitor TVAVerificat ANAF 02.11.2026RO e-FacturaActivăBeneficiar de fonduri UE
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
604mii lei
▼ 18,6% vs. 2024
Profit net · 2025
6.078lei
▼ 90,4% vs. 2024
Salariați
7
— constant
Vechime
24ani
din 2002
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STA RX SRL (CUI 14776479, nr. J2002000355304) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 2002. Activitatea principală: servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale (CAEN 8691). Nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 604 mii lei și 7 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 02.11.2026.

În anul 2025, STA RX SRL a raportat o cifră de afaceri de 604.130 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 18,6%. Rezultatul net a fost un profit de 6.078 lei. Datoriile totale au scăzut cu 35,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 7.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14776479
Nr. Reg. Comerțului
J2002000355304 · EUID ROONRC.J2002000355304
Cod CAEN
8691 — Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-07-26 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. MIRCEA CEL BĂTRÎN · 6 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
440012
Contact declarat
3 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-02 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. GLOBAL MANTRANS SRL · 16 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ZITEX S.R.L. · 29 m · CAEN 1413
  3. G.I.S.S.Y.S.T TOPO S.R.L. · 38 m · CAEN 7112
  4. VILA POESIS SRL · 40 m · CAEN 5611 · +1 firme la aceeași adresă
  5. PURE DENT SRL · 43 m · CAEN 8623
  6. FIMEVAL SRL · 43 m · CAEN 6831
  7. SHADE NET CAFE SRL · 50 m · CAEN 6190 · +1 firme la aceeași adresă
  8. ROLIMPEX S.R.L. · 52 m · CAEN 5530

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025604 mii lei▼ 18,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
186 mii371 mii557 mii742 mii2023 · cifră de afaceri: 603.041 lei2023 · profit net: 11.328 lei20232024 · cifră de afaceri: 742.484 lei2024 · profit net: 63.436 lei20242025 · cifră de afaceri: 604.130 lei604 mii2025 · profit net: 6.078 lei2025
Salariați
7
20232025
Datorii totale
345 mii lei▼ 35,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 8691 · 356 firme · mai sus decât 38% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Satu Mare · mai sus decât 69% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,0% marjă · mai sus decât 25% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,0%
Creștere CA an/an
-18,6%
CA / salariat
86.304 lei
Datorii / active
65%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,7%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+4,0%/an
Grad de îndatorare
65%
Angajați, în timp
6 → 7 (2021–2025, +17%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025604.130−18,6%6.078−90,4%1,0%345.226529.35390.6417
2024742.484+23,1%63.436+460%8,5%532.790782.81284.5647
2023603.04111.3281,9%720.083974.72921.1277
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-02.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Proiect cu fonduri UE (POR 2014–2020)
Înființare laborator de tehnică dentară bazată pe tehnologii digitale inovative; valoare eligibilă 2.152.177 lei
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
113716finalizat31.07.2019Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene
lista din 19.10.2026

Firme conectate

5

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
EOL ENERGY SRL18881655în funcțiune
TORECON ENERGY S.R.L.42951133în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale · Satu Mare

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

12

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 12 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-10-19.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-10-18Cod CAEN86908691

Întrebări despre STA RX SRL

Este STA RX SRL o firmă activă?

Da. STA RX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 02.11.2026).

Este STA RX SRL plătitoare de TVA?

Nu, STA RX SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA (verificare ANAF din 02.11.2026).

Ce cifră de afaceri are STA RX SRL?

În 2025, STA RX SRL a avut o cifră de afaceri de 604.130 lei, în scădere cu 18,6% față de 2024, și un profit net de 6.078 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STA RX SRL?

În 2025, STA RX SRL a raportat un număr mediu de 7 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STA RX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STA RX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are STA RX SRL datorii la ANAF?

STA RX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STA RX SRL?

Sediul social declarat al STA RX SRL este în JUD. SATU MARE, MUN. SATU MARE, STR. MIRCEA CEL BĂTRÎN.

Ce activitate are STA RX SRL?

Activitatea principală declarată a STA RX SRL este „Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale” (cod CAEN 8691).

Când a fost înființată STA RX SRL?

STA RX SRL a fost înregistrată pe 26.07.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2002000355304.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STA RX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala