identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

MEDGRUP S.R.L.

CAEN 3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
CUI 14817625J40/7631/2002Plătitor TVA din 2002TVA la încasareVerificat ANAF 28.10.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2024 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2024
1,57mil lei
▼ 2,0% vs. 2023
Profit net · 2024
−80mii lei
▲ 12,6% vs. 2023
Salariați
14
— constant
Contracte publice
40
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

MEDGRUP S.R.L. (CUI 14817625, nr. J40/7631/2002) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2002. Activitatea principală: fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109). Este plătitoare de TVA din 2002. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1,57 mil lei și 14 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2024, MEDGRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.569.149 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,0%. Rezultatul net a fost o pierdere de 79.570 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 14.
Observații
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2024 (-79.570 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14817625
Nr. Reg. Comerțului
J40/7631/2002 · EUID ROONRC.J40/7631/2002
Cod CAEN
3109 — Fabricarea de mobilă n.c.a.
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuia actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 3100. Detalii
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-08-15 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. MORARILOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
22452
Contact declarat
15 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

4 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 244 firme.

100 mN1234
  1. VAT INVEST SERVICES S.R.L. · 20 m · CAEN 4778
  2. KASHTO CONCEPT SRL · 44 m · CAEN 4752
  3. POSTAVARIA ROMANA SA · 59 m · CAEN 5510 · +28 firme la aceeași adresă
  4. TUVAL SRL · 114 m · CAEN 6820 · +8 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

11 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20241,57 mil lei▼ 2,0% față de 2023
Cifră de afaceriProfit net
476 mii951 mii1,43 mil1,90 mil2022 · cifră de afaceri: 1.902.076 lei2022 · profit net: -46.137 lei20222023 · cifră de afaceri: 1.600.931 lei2023 · profit net: -91.059 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.569.149 lei1,57 mil2024 · profit net: -79.570 lei2024
Salariați
14
20222024
Datorii totale
441 mii lei▲ 6,9%
20222024

Indicatori 2024

Marjă netă
-5,1%
Creștere CA an/an
-2,0%
CA / salariat
112.082 lei
Datorii / active
45%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
-14,6%
Creștere medie anuală (2016–2024)
-4,8%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20241.569.149−2,0%-79.570-5,1%440.862983.188544.13314
20231.600.931−15,8%-91.059-5,7%412.2511.033.995623.55114
20221.902.076-46.137-2,4%209.020923.630714.61015
Încă 8 ani de istoric (2014–2021)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2022–2024). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

40

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
40
Valoare totală
111.460 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea de mobilă n.c.a. · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2018 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2018 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre MEDGRUP S.R.L.

Este MEDGRUP S.R.L. o firmă activă?

Da. MEDGRUP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este MEDGRUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MEDGRUP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 15.08.2002 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO14817625.

Ce cifră de afaceri are MEDGRUP S.R.L.?

În 2024, MEDGRUP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 1.569.149 lei, în scădere cu 2,0% față de 2023, și o pierdere netă de 79.570 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are MEDGRUP S.R.L.?

În 2024, MEDGRUP S.R.L. a raportat un număr mediu de 14 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este MEDGRUP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care MEDGRUP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are MEDGRUP S.R.L. datorii la ANAF?

MEDGRUP S.R.L. nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul MEDGRUP S.R.L.?

Sediul social declarat al MEDGRUP S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, SOS. MORARILOR.

Ce activitate are MEDGRUP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a MEDGRUP S.R.L. este „Fabricarea de mobilă n.c.a.” (cod CAEN 3109).

Când a fost înființată MEDGRUP S.R.L.?

MEDGRUP S.R.L. a fost înregistrată pe 15.08.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/7631/2002.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MEDGRUP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala