identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

STEP UP PERFORMANCE SRL

CAEN 8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
CUI 14875340J2002008930402Plătitor TVA din 2002TVA la încasareVerificat ANAF 06.11.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,21mil lei
▲ 10,7% vs. 2024
Profit net · 2025
386mii lei
▼ 39,2% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
24ani
din 2002
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STEP UP PERFORMANCE SRL (CUI 14875340, nr. J2002008930402) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2002. Activitatea principală: alte forme de învățământ n.c.a. (CAEN 8559). Este plătitoare de TVA din 2002. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,21 mil lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 06.11.2026.

În anul 2025, STEP UP PERFORMANCE SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.212.600 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 10,7%. Rezultatul net a fost un profit de 386.334 lei. Datoriile totale au scăzut cu 16,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14875340
Nr. Reg. Comerțului
J2002008930402 · EUID ROONRC.J2002008930402
Cod CAEN
8559 — Alte forme de învățământ n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-09-12 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PROMETEU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-06 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 8 firme.

100 mN12345678
  1. JULSON COUTURE SRL · 20 m · CAEN 1413
  2. ROMAR CRAP S.R.L. · 31 m · CAEN 502 · +5 firme la aceeași adresă
  3. CALIFORNIA GROUP SRL · 52 m · CAEN 6812 · +13 firme la aceeași adresă
  4. ASTRAL 93 PROD COM SRL · 54 m · CAEN 2226 · +2 firme la aceeași adresă
  5. MED PRESS CONSULT SRL · 57 m · CAEN 7311
  6. RESEME IMOBILIARE S.R.L. · 62 m · CAEN 6831 · +3 firme la aceeași adresă
  7. ARKE OMNIA CONSULTING SRL · 64 m · CAEN 7020 · +2 firme la aceeași adresă
  8. R.C.R. PRINT SRL · 65 m · CAEN 1814 · +5 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,21 mil lei▲ 10,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
553 mii1,11 mil1,66 mil2,21 mil2023 · cifră de afaceri: 1.609.358 lei2023 · profit net: 512.208 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.998.456 lei2024 · profit net: 635.356 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.212.600 lei2,21 mil2025 · profit net: 386.334 lei2025
Salariați
1
20232025
Datorii totale
481 mii lei▼ 16,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 8559 · 8.192 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Municipiul București · mai sus decât 86% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
17,5% marjă · mai sus decât 51% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
17,5%
Creștere CA an/an
+10,7%
CA / salariat
2.212.600 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+8,8%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
1 → 1 (2021–2025, +0%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.212.600+10,7%386.334−39,2%17,5%480.603960.711387.7741
20241.998.456+24,2%635.356+24,0%31,8%577.6081.214.269636.7961
20231.609.358512.20831,8%188.768702.526513.7581
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-06.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BARBU SNC2869175radiată
CUSTOMER VIEW SRL29268436radiată
MY VOICE SRL17996134radiată
VIBRIX PRODEXIM SRL4354710radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 6 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 4,02 mil lei, 1 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Alte forme de învățământ n.c.a. · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2024-12-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STEP UP PERFORMANCE SRL

Este STEP UP PERFORMANCE SRL o firmă activă?

Da. STEP UP PERFORMANCE SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 06.11.2026).

Este STEP UP PERFORMANCE SRL plătitoare de TVA?

Da, STEP UP PERFORMANCE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.09.2002 și aplică sistemul TVA la încasare (verificare ANAF din 06.11.2026). Codul de TVA este RO14875340.

Ce cifră de afaceri are STEP UP PERFORMANCE SRL?

În 2025, STEP UP PERFORMANCE SRL a avut o cifră de afaceri de 2.212.600 lei, în creștere cu 10,7% față de 2024, și un profit net de 386.334 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STEP UP PERFORMANCE SRL?

În 2025, STEP UP PERFORMANCE SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este STEP UP PERFORMANCE SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STEP UP PERFORMANCE SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are STEP UP PERFORMANCE SRL datorii la ANAF?

STEP UP PERFORMANCE SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STEP UP PERFORMANCE SRL?

Sediul social declarat al STEP UP PERFORMANCE SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR. PROMETEU.

Ce activitate are STEP UP PERFORMANCE SRL?

Activitatea principală declarată a STEP UP PERFORMANCE SRL este „Alte forme de învățământ n.c.a.” (cod CAEN 8559).

Când a fost înființată STEP UP PERFORMANCE SRL?

STEP UP PERFORMANCE SRL a fost înregistrată pe 12.09.2002, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2002008930402.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STEP UP PERFORMANCE SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala