identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

DONEXIM SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 14929629J2002000458386Plătitor TVA din 2002Verificat ANAF 11.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Autorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
6,77mil lei
▼ 2,0% vs. 2024
Profit net · 2025
636mii lei
▼ 26,7% vs. 2024
Salariați
35
▼ 14,6% vs. 2024
Contracte publice
2
SEAP · activ 2023
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, DONEXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.765.057 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,0%. Rezultatul net a fost un profit de 635.598 lei. Datoriile totale au crescut cu 36,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 35.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14929629
Nr. Reg. Comerțului
J2002000458386 · EUID ROONRC.J2002000458386
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-10-09 (24 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. INTERCONSTRUCT SRL · 37 m · CAEN 4755
  2. BARRECO PANSELUTA SA · 128 m · CAEN 1581
  3. ADIACENT SRL · 171 m · CAEN 2041 · +4 firme la aceeași adresă
  4. GAITEH S.R.L. · 172 m · CAEN 3250
  5. BRD - GROUPE SOCIETE GENERALE S.A. BUCURESTI SUCURSALA RAMNICU VALCEA · 177 m · CAEN 6419 · +1 firme la aceeași adresă
  6. NATURAL TARGET S.R.L. · 206 m · CAEN 4711 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ADCON SRL · 207 m · CAEN 4617 · +9 firme la aceeași adresă
  8. RODMAN IMPEX SRL · 211 m · CAEN 6820

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20256,77 mil lei▼ 2,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,73 mil3,45 mil5,18 mil6,90 mil2023 · cifră de afaceri: 6.070.806 lei2023 · profit net: 563.995 lei20232024 · cifră de afaceri: 6.901.938 lei2024 · profit net: 867.126 lei20242025 · cifră de afaceri: 6.765.057 lei6,77 mil2025 · profit net: 635.598 lei2025
Salariați
35▼ 14,6%
20232025
Datorii totale
2,03 mil lei▲ 36,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 5611 · 10.034 firme · mai sus decât 94% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Vâlcea · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
9,4% marjă · mai sus decât 72% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,4%
Creștere CA an/an
-2,0%
CA / salariat
193.287 lei
Datorii / active
53%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,4%/an
Grad de îndatorare
53%
Angajați, în timp
41 → 35 (2021–2025, -15%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.765.057−2,0%635.598−26,7%9,4%2.033.1533.827.9321.786.54235
20246.901.938+13,7%867.126+53,7%12,6%1.495.1633.646.1832.118.07041
20236.070.806563.9959,3%1.956.4623.906.7161.892.59243
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

4

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, CASA VALCEANA, 3 - STELE, Mun. Râmnicu Vâlcea
8631valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, HANUL HAIDUCILOR, 3 - STELE, Mun. Râmnicu Vâlcea
8632valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
PIZZERIE, OK OSTROVENI, 3 - STELE, Mun. Râmnicu Vâlcea
8633valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

2

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
2
Valoare totală
882 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

6 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
INTERCONSTRUCT SRL12112385în funcțiune
PLAY ELECTRO SRL8435132în funcțiune
PROALPIN SRL23497511radiată
ROSAN AUTO GRUP SRL29597951în funcțiune
ROSAN GRUP SRL11510536în funcțiune
MEDAUDIO-OPTICA SRL17963838în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 13 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 9 active, cifră de afaceri cumulată 53,61 mil lei, 299 salariați, 5 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Vâlcea

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Istoric modificări

1

Schimbări observate de la prima indexare pe Identitate.ro

DataCe s-a schimbatÎnainteDupă
2026-09-27Cod CAEN56105611
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
DONEXIM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →