identitate. Intră în cont Pro
24 ANI PE PIAȚĂ

POPA DIA SRL

CAEN 2391 — Fabricarea de produse abrazive
CUI 14940651J2002001378085Plătitor TVA din 2003TVA la încasareVerificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,27mil lei
▼ 1,8% vs. 2024
Profit net · 2025
394mii lei
▼ 17,9% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Vechime
24ani
din 2002
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, POPA DIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.272.602 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 1,8%. Rezultatul net a fost un profit de 394.190 lei. Datoriile totale au scăzut cu 15,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
14940651
Nr. Reg. Comerțului
J2002001378085 · EUID ROONRC.J2002001378085
Cod CAEN
2391 — Fabricarea de produse abrazive
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2002-10-15 (24 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Codlea
Adresă
JUD. BRAŞOV, MUN. CODLEA, STR. HORIA · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
505100
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 27 firme.

100 m250 mN123456
  1. CODTEX I.P. PROTECT S.R.L. · 95 m · CAEN 1412
  2. A & E GRUBER SRL · 224 m · CAEN 4690
  3. PEMAPETYCOM S.R.L. · 255 m · CAEN 4674 · +19 firme la aceeași adresă
  4. LIL-MARCOM S.R.L. · 260 m · CAEN 4639 · +4 firme la aceeași adresă
  5. DS TRADING SRL · 265 m · CAEN 5611
  6. EUROMARKET INTERNATIONAL SRL · 295 m · CAEN 4618 · +11 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,27 mil lei▼ 1,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
324 mii648 mii972 mii1,30 mil2023 · cifră de afaceri: 1.186.550 lei2023 · profit net: 467.454 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.295.981 lei2024 · profit net: 479.961 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.272.602 lei1,27 mil2025 · profit net: 394.190 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
349 mii lei▼ 15,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniusub mediană
CAEN 2391 · 29 firme · mai sus decât 46% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Brașov · mai sus decât 83% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
31,0% marjă · mai sus decât 96% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
31,0%
Creștere CA an/an
-1,8%
CA / salariat
318.151 lei
Datorii / active
14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
18,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+0,6%/an
Grad de îndatorare
14%
Angajați, în timp
6 → 4 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.272.602−1,8%394.190−17,9%31,0%348.7232.523.2442.174.5214
20241.295.981+9,2%479.961+2,7%37,0%414.6964.706.1394.291.4435
20231.186.550467.45439,4%379.2464.183.9473.811.4825
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca creditor
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2021-06-281788/114/2021Tribunalul Buzaudeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2018-04-261058/107/2018Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată LA CEREREA DEBITOAREIFondCreditor
2015-08-26312/1259/2015Tribunalul Comercialargesdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate

FirmăCUIStare
CODTEX SA1122448în funcțiune
POPA SRL1122588în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 6,35 mil lei, 26 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea de produse abrazive · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-12-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
POPA DIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →