identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

OLT TYRE SA

CAEN 2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
CUI 1525416J1991000087289Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 12.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
1,81mil lei
▲ 29,4% vs. 2024
Profit net · 2025
139mii lei
▲ 172,4% vs. 2024
Salariați
13
▼ 13,3% vs. 2024
Contracte publice
51
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, OLT TYRE SA a raportat o cifră de afaceri de 1.809.710 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 29,4%. Rezultatul net a fost un profit de 138.970 lei. Datoriile totale au crescut cu 66,5% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 13.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1525416
Nr. Reg. Comerțului
J1991000087289 · EUID ROONRC.J1991000087289
Cod CAEN
2212 — Fabricarea altor produse din cauciuc
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-11-29 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Caracal
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
OLT
Localitate
Mun. Caracal
Adresă
JUD. OLT, MUN. CARACAL, STR. 1 DECEMBRIE 1918
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
235200
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 10 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. FABRICA MAIASTRA S.R.L. · 72 m · CAEN 4664 · +1 firme la aceeași adresă
  2. MITPAN RUBBER S.R.L. · 78 m · CAEN 2212
  3. EUROMIT MAREX M&M SRL · 545 m · CAEN 4712 · +3 firme la aceeași adresă
  4. AUTOSIA LEARN & DRIVE S.R.L. · 550 m · CAEN 8553 · +2 firme la aceeași adresă
  5. PRO WORD DATA PROCESS S.R.L. · 556 m · CAEN 6310 · +6 firme la aceeași adresă
  6. CĂTĂ & PINA AUTO HOUSE SRL · 580 m · CAEN 3831
  7. NADIMAR DRIVE SRL · 582 m · CAEN 4681
  8. TORENTE MOD S.R.L. · 592 m · CAEN 1413 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20251,81 mil lei▲ 29,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,38 mil2,75 mil4,13 mil5,51 mil2023 · cifră de afaceri: 5.505.369 lei2023 · profit net: 590.522 lei20232024 · cifră de afaceri: 1.398.251 lei2024 · profit net: -192.030 lei20242025 · cifră de afaceri: 1.809.710 lei1,81 mil2025 · profit net: 138.970 lei2025
Salariați
13▼ 13,3%
20232025
Datorii totale
1,69 mil lei▲ 66,5%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 2212 · 109 firme · mai sus decât 51% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Olt · mai sus decât 87% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
7,7% marjă · mai sus decât 48% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
7,7%
Creștere CA an/an
+29,4%
CA / salariat
139.208 lei
Datorii / active
29%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
3,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+9,2%/an
Lichiditate curentă
2,08
Grad de îndatorare
28%
Scor Z-Altman
2,44 (zonă gri)
Angajați, în timp
16 → 13 (2021–2025, -19%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.809.710+29,4%138.9707,7%1.690.7645.901.0814.287.12313
20241.398.251−74,6%-192.030−133%-13,7%1.015.4725.091.2074.150.84115
20235.505.369590.52210,7%797.4704.972.3314.418.05516
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

51

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
51
Valoare totală
52.422 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

5
Dosare în care firma apare ca parte
5
Ca creditor
2
Ca pârât
2
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-231904/299/2025Tribunalul Bucurestirectificare carte funciarăApelApelant Reclamant
2024-02-218609/101/2010*Curtea De Apel Craiovaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată INCHIDERE PROCEDURARecursIntimat Creditor
2024-01-2519511/3/2019Curtea De Apel Bucurestianulare act administrativRecursRecurent Pârât
2019-06-2519511/3/2019Tribunalul Bucurestianulare act administrativFondPârât
2010-11-128609/101/2010Tribunalul Mehedintiprocedura insolvenţei – societăţi pe acţiuniFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor produse din cauciuc · Olt

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
OLT TYRE SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →