identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

CENT COM SRL

CAEN 5611 — Restaurante
CUI 15296207J2003000359275Plătitor TVA din 2006Verificat ANAF 03.11.2026RO e-FacturaActivăAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
3,57mil lei
▼ 17,4% vs. 2024
Profit net · 2025
160mii lei
▼ 83,7% vs. 2024
Salariați
16
▼ 11,1% vs. 2024
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

CENT COM SRL (CUI 15296207, nr. J2003000359275) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cotu Vameș, comuna Horia, județul Neamț, înființată în 2003. Activitatea principală: restaurante (CAEN 5611). Este plătitoare de TVA din 2006. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,57 mil lei și 16 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, CENT COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.566.041 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 17,4%. Rezultatul net a fost un profit de 159.617 lei. Datoriile totale au scăzut cu 34,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 16.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15296207
Nr. Reg. Comerțului
J2003000359275 · EUID ROONRC.J2003000359275
Cod CAEN
5611 — Restaurante
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-03-18 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
NEAMŢ
Localitate
Sat Cotu Vameş Com. Horia
Adresă
JUD. NEAMŢ, SAT COTU VAMEŞ COM. HORIA, STR. PLOPULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
617246

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

0 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 34 firme.

Nicio altă firmă cu sediul localizat la număr în raza de 700 m.

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20253,57 mil lei▼ 17,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,09 mil2,17 mil3,26 mil4,34 mil2023 · cifră de afaceri: 4.340.979 lei2023 · profit net: 608.193 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.317.559 lei2024 · profit net: 979.271 lei20242025 · cifră de afaceri: 3.566.041 lei3,57 mil2025 · profit net: 159.617 lei2025
Salariați
16▼ 11,1%
20232025
Datorii totale
158 mii lei▼ 34,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 5611 · 10.308 firme · mai sus decât 86% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Neamț · mai sus decât 92% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
4,5% marjă · mai sus decât 60% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,5%
Creștere CA an/an
-17,4%
CA / salariat
222.878 lei
Datorii / active
21%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
98,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+7,6%/an
Grad de îndatorare
21%
Angajați, în timp
26 → 16 (2021–2025, -38%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20253.566.041−17,4%159.617−83,7%4,5%157.632752.393162.91916
20244.317.559−0,5%979.271+61,0%22,7%239.859687.1173.30118
20234.340.979608.19314,0%74.924857.799284.03120
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

3

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Structură de cazare clasificată
Com. Horia, Sat Cotu Vameş
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, IMPERIAL, 3 - STELE, Com. Horia
11277valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
BAR DE ZI, IMPERIAL, 3 - STELE, Com. Horia
11278valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BAPEX TRADE SHOP SRL33539045radiată
DABY BEST BUY SRL33539037în dizolvare
GABRI FASHION S.R.L.50745738în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 4,36 mil lei, 19 salariați, 2 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Restaurante · Neamț

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre CENT COM SRL

Este CENT COM SRL o firmă activă?

Da. CENT COM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este CENT COM SRL plătitoare de TVA?

Da, CENT COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.01.2006 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO15296207.

Ce cifră de afaceri are CENT COM SRL?

În 2025, CENT COM SRL a avut o cifră de afaceri de 3.566.041 lei, în scădere cu 17,4% față de 2024, și un profit net de 159.617 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are CENT COM SRL?

În 2025, CENT COM SRL a raportat un număr mediu de 16 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este CENT COM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care CENT COM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are CENT COM SRL datorii la ANAF?

CENT COM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul CENT COM SRL?

Sediul social declarat al CENT COM SRL este în JUD. NEAMŢ, SAT COTU VAMEŞ COM. HORIA, STR. PLOPULUI.

Ce activitate are CENT COM SRL?

Activitatea principală declarată a CENT COM SRL este „Restaurante” (cod CAEN 5611).

Când a fost înființată CENT COM SRL?

CENT COM SRL a fost înregistrată pe 18.03.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003000359275.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CENT COM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala