identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

MUNAX SRL

CAEN 4661 — Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
CUI 15380528J2003000950351Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 15.10.2026RO e-Facturamunax.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
72,98mil lei
▲ 5,4% vs. 2024
Profit net · 2025
−12,32mil lei
▲ 4,0% vs. 2024
Salariați
96
▼ 17,9% vs. 2024
Contracte publice
403
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MUNAX SRL a raportat o cifră de afaceri de 72.980.392 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 5,4%. Rezultatul net a fost o pierdere de 12.316.586 lei. Datoriile totale au scăzut cu 4,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 96.
Semnale de risc ridicat
  • Datorii peste active — Datoriile (62.724.528 lei) depășesc activele totale (36.085.519 lei) în 2025.
  • Capitaluri proprii negative — Capitaluri proprii negative (-27.409.020 lei) în bilanțul depus pe 2025.
  • Pierdere pe ultimul an — Rezultat net negativ în 2025 (-12.316.586 lei).

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15380528
Nr. Reg. Comerțului
J2003000950351 · EUID ROONRC.J2003000950351
Cod CAEN
4661 — Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-04-18 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Timiş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
TIMIŞ
Localitate
Mun. Timişoara
Adresă
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, CAL. BUZIAŞULUI
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
300700

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC).

Website
munax.ro
Email
contact@munax.ro
Autoritate web
24/100 · locul 6.130.737 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Ultima schimbare
site lansat · 11.10.2026
Nota site-ului
6,5/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 11.09.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345678
  1. A.C.S. BELDUB SRL · 32 m · CAEN 5610 · +1 firme la aceeași adresă
  2. GENERAL CONSULTING SRL · 43 m · CAEN 6920 · +1 firme la aceeași adresă
  3. CONSTRUCT OAŞ SRL · 76 m · CAEN 6820 · +8 firme la aceeași adresă
  4. JURE DANI&LORE SRL · 81 m · CAEN 6812 · +3 firme la aceeași adresă
  5. GREEN ENERGY PB S.R.L. · 93 m · CAEN 4619 · +1 firme la aceeași adresă
  6. KARMA CRISTINA SRL · 93 m · CAEN 4791
  7. ARMAND PRODUCTIONS S.R.L. · 100 m · CAEN 5911 · +5 firme la aceeași adresă
  8. EKIZANU BARBER SHOP S.R.L. · 115 m · CAEN 9621 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202572,98 mil lei▲ 5,4% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
19,63 mil39,25 mil58,88 mil78,51 mil2023 · cifră de afaceri: 78.505.690 lei2023 · profit net: -9.072.901 lei20232024 · cifră de afaceri: 69.249.406 lei2024 · profit net: -12.834.524 lei20242025 · cifră de afaceri: 72.980.392 lei72,98 mil2025 · profit net: -12.316.586 lei2025
Salariați
96▼ 17,9%
20232025
Datorii totale
62,72 mil lei▼ 4,0%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4661 · 704 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Timiș · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
-16,9% marjă · mai sus decât 14% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
-16,9%
Creștere CA an/an
+5,4%
CA / salariat
760.212 lei
Datorii / active
174%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,9%/an
Grad de îndatorare
174%
Angajați, în timp
110 → 96 (2021–2025, -13%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202572.980.392+5,4%-12.316.586-16,9%62.724.52836.085.519-27.409.02096
202469.249.406−11,8%-12.834.524-18,5%65.367.14851.051.077-15.092.434117
202378.505.690-9.072.901-11,6%56.851.91355.468.268-2.257.910125
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

MUNAX OSIM 2006

Contracte publice (SEAP)

403

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
141
Valoare totală
446.317 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
262
Valoare totală
2.485.687 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

195
Dosare în care firma apare ca parte
195
Ca reclamant
97
Ca creditor
76
Ca pârât
5
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-09-182824/339/2026Judecătoria Zimniceacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-1716605/196/2026Judecătoria Brailacerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-092087/286/2026Judecătoria Raducanenicerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-073890/228/2026Judecătoria Faureicerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-044275/265/2026Judecătoria Nasaudcerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-044658/229/2026Judecătoria Fetesticerere de valoare redusăFondReclamant
2026-09-04872/89/2026/a1Tribunalul Vasluialte cereri - repunerea în termenul de creanţăFondReclamant
2026-09-022667/108/2017/a26Tribunalul Aradcontestare raport şi plan de distribuire sumeFondCreditor
2026-08-283748/228/2026Judecătoria Faureicerere de valoare redusăFondReclamant
2026-08-272381/250/2026Judecătoria Lipovacerere de valoare redusăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Listăm cele mai recente 30 dosare din 195; restul se pot consulta pe portal.just.ro. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ARLOS SRL4721492radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 3 județe: 2 active, cifră de afaceri cumulată 73,17 mil lei, 97 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor · Timiș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MUNAX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →