identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

VIADAN SRL

CAEN 4636 — Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
CUI 15433274J2003001214120Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 13.10.2026viadan.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
106,10mil lei
▲ 9,8% vs. 2024
Profit net · 2025
1,28mil lei
▼ 19,5% vs. 2024
Salariați
77
▲ 5,5% vs. 2024
Contracte publice
8
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, VIADAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 106.101.769 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 9,8%. Rezultatul net a fost un profit de 1.282.211 lei. Datoriile totale au crescut cu 4,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 77.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15433274
Nr. Reg. Comerțului
J2003001214120 · EUID ROONRC.J2003001214120
Cod CAEN
4636 — Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-05-16 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Sat Floreşti Com. Floreşti
Adresă
JUD. CLUJ, SAT FLOREŞTI COM. FLOREŞTI, STR. RĂZOARE · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
407280

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-13 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
viadan.ro
Nota site-ului
7,7/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 12.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 55 firme.

100 m250 mN123456
  1. ENERGETIC INVEST SRL · 122 m · CAEN 4321 · +31 firme la aceeași adresă
  2. DML DENTAL CARE S.R.L. · 161 m · CAEN 8623
  3. EXPERT DENTAL CARE S.R.L. · 167 m · CAEN 8623
  4. BEAUTY TOUCH CLINIQUE S.R.L. · 229 m · CAEN 8690 · +2 firme la aceeași adresă
  5. EQUUS MEDICAL S.R.L. · 234 m · CAEN 8622 · +1 firme la aceeași adresă
  6. SPHERIK TECHNOLOGIES SRL · 246 m · CAEN 6210

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025106,10 mil lei▲ 9,8% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
26,53 mil53,05 mil79,58 mil106,10 mil2023 · cifră de afaceri: 82.986.308 lei2023 · profit net: 1.060.201 lei20232024 · cifră de afaceri: 96.609.997 lei2024 · profit net: 1.593.045 lei20242025 · cifră de afaceri: 106.101.769 lei106,10 mil2025 · profit net: 1.282.211 lei2025
Salariați
77▲ 5,5%
20232025
Datorii totale
28,43 mil lei▲ 4,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4636 · 298 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
1,2% marjă · mai sus decât 40% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,2%
Creștere CA an/an
+9,8%
CA / salariat
1.377.945 lei
Datorii / active
82%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
20,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+13,6%/an
Grad de îndatorare
82%
Angajați, în timp
64 → 77 (2021–2025, +20%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025106.101.769+9,8%1.282.211−19,5%1,2%28.431.57434.777.2236.268.71077
202496.609.997+16,4%1.593.045+50,3%1,6%27.230.12432.191.4434.830.34373
202382.986.3081.060.2011,3%22.350.94525.618.0503.181.04367
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-13.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

8

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
8
Valoare totală
2.319 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

30
Dosare în care firma apare ca parte
30
Ca creditor
27
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-08-031894/40/2026Tribunalul Botosanicererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor
2026-02-0574/1285/2026Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2026-01-231595/112/2025/a1Curtea De Apel Clujopoziţia la deschiderea proceduriiApelIntimat Creditor
2025-11-26828/1285/2025Tribunalul ComercialclujopoziţieFondPetent
2025-11-24305/84/2024/a14Curtea De Apel Clujalte cereri majorare onorariu provizoriuApelCreditor
2025-10-031698/83/2025Tribunalul Satumareprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată TERMEN ADMINISTRATIV - FondCreditor
2025-07-09305/84/2024/a14Tribunalul Salajalte cereri majorare onorariu provizoriuFondCreditor
2025-06-10305/84/2024/a13Tribunalul Salajcontestaţie împotriva hotărârii comitetului/adunarii creditorilorFondCreditor
2025-03-25176/1285/2025Tribunalul Comercialclujdeschiderea procedurii la cererea debitoruluiFondCreditor
2025-03-0524254/211/2023Tribunalul Clujanulare proces verbal de contravenţieApelIntimat

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
VIADAN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →