identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

ELIS GROUP IMPEX SRL

CAEN 4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
CUI 15518044J2003008176405Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 03.11.2026RO e-Facturacapodopera12.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
63,48mil lei
▲ 29,7% vs. 2024
Profit net · 2025
15,68mil lei
▲ 42,2% vs. 2024
Salariați
24
— constant
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

ELIS GROUP IMPEX SRL (CUI 15518044, nr. J2003008176405) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2003. Activitatea principală: comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771). Este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 63,48 mil lei și 24 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 03.11.2026.

În anul 2025, ELIS GROUP IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 63.476.541 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 29,7%. Rezultatul net a fost un profit de 15.681.364 lei. Datoriile totale au crescut cu 59,3% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 24.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15518044
Nr. Reg. Comerțului
J2003008176405 · EUID ROONRC.J2003008176405
Cod CAEN
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-06-17 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 4 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, BLD UNIRII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
40105

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-03 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site declarat de firmă la registrul comerțului (date deschise ONRC).

Website
capodopera12.ro
Ultima schimbare
site căzut (429) · 30.10.2026
Nota site-ului
8,1/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 12.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

2 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1998 firme.

100 mN12
  1. ALMIR MEDIA SRL · 41 m · CAEN 8299 · +1 firme la aceeași adresă
  2. BON APPETIT SRL · 63 m · CAEN 6820 · +37 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202563,48 mil lei▲ 29,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
15,87 mil31,74 mil47,61 mil63,48 mil2023 · cifră de afaceri: 49.087.992 lei2023 · profit net: 11.815.909 lei20232024 · cifră de afaceri: 48.923.555 lei2024 · profit net: 11.024.782 lei20242025 · cifră de afaceri: 63.476.541 lei63,48 mil2025 · profit net: 15.681.364 lei2025
Salariați
24
20232025
Datorii totale
19,08 mil lei▲ 59,3%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4771 · 6.301 firme · mai sus decât 100% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Municipiul București · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
24,7% marjă · mai sus decât 86% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
24,7%
Creștere CA an/an
+29,7%
CA / salariat
2.644.856 lei
Datorii / active
19%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19,5%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+28,5%/an
Grad de îndatorare
19%
Angajați, în timp
21 → 24 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202563.476.541+29,7%15.681.364+42,2%24,7%19.079.15999.265.23280.525.97624
202448.923.555−0,3%11.024.782−6,7%22,5%11.975.92887.931.35075.955.72424
202349.087.99211.815.90924,1%10.536.36476.618.26766.176.19823
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-03.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-06-1620561/3/2025Tribunalul Bucurestipretentii 117.003 LEIFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ELIS & BP COMPANY SRL33564391radiată
VERTIGO GRUP SRL14415091radiată

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 48 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 7 județe: 22 active, cifră de afaceri cumulată 93,60 mil lei, 47 salariați, 18 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-10-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre ELIS GROUP IMPEX SRL

Este ELIS GROUP IMPEX SRL o firmă activă?

Da. ELIS GROUP IMPEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 03.11.2026).

Este ELIS GROUP IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, ELIS GROUP IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17.06.2003 (verificare ANAF din 03.11.2026). Codul de TVA este RO15518044.

Ce cifră de afaceri are ELIS GROUP IMPEX SRL?

În 2025, ELIS GROUP IMPEX SRL a avut o cifră de afaceri de 63.476.541 lei, în creștere cu 29,7% față de 2024, și un profit net de 15.681.364 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are ELIS GROUP IMPEX SRL?

În 2025, ELIS GROUP IMPEX SRL a raportat un număr mediu de 24 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este ELIS GROUP IMPEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care ELIS GROUP IMPEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are ELIS GROUP IMPEX SRL procese în instanță?

Da, ELIS GROUP IMPEX SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are ELIS GROUP IMPEX SRL datorii la ANAF?

ELIS GROUP IMPEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul ELIS GROUP IMPEX SRL?

Sediul social declarat al ELIS GROUP IMPEX SRL este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 4, BLD UNIRII.

Ce activitate are ELIS GROUP IMPEX SRL?

Activitatea principală declarată a ELIS GROUP IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate” (cod CAEN 4771).

Când a fost înființată ELIS GROUP IMPEX SRL?

ELIS GROUP IMPEX SRL a fost înregistrată pe 17.06.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003008176405.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
ELIS GROUP IMPEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala