identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

PLACO STILL SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 15632536J2003000818242Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 30.10.2026Activă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
821mii lei
▲ 40.963,3% vs. 2024
Profit net · 2025
66mii lei
▲ 173,6% vs. 2024
Salariați
1
▼ 66,7% vs. 2024
Vechime
23ani
din 2003
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

PLACO STILL SRL (CUI 15632536, nr. J2003000818242) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 2003. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 821 mii lei și 1 salariat. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, PLACO STILL SRL a raportat o cifră de afaceri de 821.266 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 40.963,3%. Rezultatul net a fost un profit de 65.764 lei. Datoriile totale au scăzut cu 67,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15632536
Nr. Reg. Comerțului
J2003000818242 · EUID ROONRC.J2003000818242
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-07-31 (23 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MARAMUREŞ
Localitate
Mun. Baia Mare
Adresă
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. GĂRII · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
430043
Contact declarat
2 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

5 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 6 firme.

100 mN12345
  1. TERMOCLIMA S.R.L. · 61 m · CAEN 4322 · +3 firme la aceeași adresă
  2. MARISIA S.R.L. · 64 m · CAEN 5610 · +10 firme la aceeași adresă
  3. MANXMED SRL · 75 m · CAEN 8622 · +8 firme la aceeași adresă
  4. OIL COMPANY IMPEX SRL · 117 m · CAEN 5112 · +14 firme la aceeași adresă
  5. CENTRAL MONTAGGI GI.SA.CE. S.R.L. · 122 m · CAEN 4332

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025821 mii lei▲ 40.963,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
527 mii1,05 mil1,58 mil2,11 mil2023 · cifră de afaceri: 2.108.311 lei2023 · profit net: 582.782 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.000 lei2024 · profit net: -89.298 lei20242025 · cifră de afaceri: 821.266 lei821 mii2025 · profit net: 65.764 lei2025
Salariați
1▼ 66,7%
20232025
Datorii totale
182 mii lei▼ 67,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 64% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Maramureș · mai sus decât 76% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
8,0% marjă · mai sus decât 45% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
8,0%
Creștere CA an/an
+40.963,3%
CA / salariat
821.266 lei
Datorii / active
6%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+19,2%/an
Grad de îndatorare
6%
Angajați, în timp
8 → 1 (2021–2025, -88%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025821.266+999%65.7648,0%182.2922.962.1482.779.8561
20242.000−99,9%-89.298−115%—565.9723.403.6652.837.6933
20232.108.311582.78227,6%928.5113.832.7562.904.2453
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Dosare în instanță

1
Dosare în care firma apare ca parte
1
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2021-08-261871/100/2021Tribunalul Maramuresanulare act administrativFondPârât

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Maramureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre PLACO STILL SRL

Este PLACO STILL SRL o firmă activă?

Da. PLACO STILL SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este PLACO STILL SRL plătitoare de TVA?

Da, PLACO STILL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 12.10.2017 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO15632536.

Ce cifră de afaceri are PLACO STILL SRL?

În 2025, PLACO STILL SRL a avut o cifră de afaceri de 821.266 lei, în creștere cu 40.963,3% față de 2024, și un profit net de 65.764 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are PLACO STILL SRL?

În 2025, PLACO STILL SRL a raportat un număr mediu de 1 salariat, conform situațiilor financiare anuale.

Este PLACO STILL SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care PLACO STILL SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 26.09.2026.

Are PLACO STILL SRL procese în instanță?

Da, PLACO STILL SRL apare în 1 dosar pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are PLACO STILL SRL datorii la ANAF?

PLACO STILL SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul PLACO STILL SRL?

Sediul social declarat al PLACO STILL SRL este în JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. GĂRII.

Ce activitate are PLACO STILL SRL?

Activitatea principală declarată a PLACO STILL SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată PLACO STILL SRL?

PLACO STILL SRL a fost înregistrată pe 31.07.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003000818242.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
PLACO STILL SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala