identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SA

CAEN 6421 — Activități ale holding-urilor
CUI 1569870J1991003766400Plătitor TVA din 1993RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
6,22mil lei
▲ 2,7% vs. 2024
Profit net · 2025
2,26mil lei
▼ 3,7% vs. 2024
Salariați
50
▲ 2,0% vs. 2024
Contracte publice
12
SEAP · activ 2024
În anul 2025, GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SA a raportat o cifră de afaceri de 6.222.143 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 2,7%. Rezultatul net a fost un profit de 2.264.238 lei. Datoriile totale au scăzut cu 12,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 50.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1569870
Nr. Reg. Comerțului
J1991003766400 · EUID ROONRC.J1991003766400
Cod CAEN
6421 — Activități ale holding-urilor
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Data înregistrării
1992-12-09 (33 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 1 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR GÂRLEI, NR.1B
Cod poștal
Contact declarat
9 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
6.222.143 lei
▲ 2,7%
Profit net
2.264.238 lei
▼ 3,7%
Datorii
38.654.921 lei
▼ 12,8%
Salariați
50
▲ +1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 6.730.580 lei2024: 6.060.637 lei2025: 6.222.143 lei6,22 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 13.873.731 lei2024: 2.352.242 lei2025: 2.264.238 lei2,26 mil20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 422024: 492025: 505020232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
36,4%
Creștere CA an/an
+2,7%
CA / salariat
124.443 lei
Datorii / active
54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
6,8%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+15,3%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20256.222.143 lei2.264.238 lei38.654.921 lei72.060.159 lei33.250.452 lei50
20246.060.637 lei2.352.242 lei44.328.461 lei75.554.053 lei30.986.215 lei49
20236.730.580 lei13.873.731 lei48.227.978 lei70.086.830 lei21.421.813 lei42
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-15.

Contracte publice (SEAP)

12

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
12
Valoare totală
5.595 lei
Ultimul an
2024

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 4 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ANTENA 3 SA15971591în funcțiune
BIOPROD SA1598647radiată
MARA FOOD & SWEETS SRL32462822în funcțiune
PUBLIC AFFAIRS MANAGEMENT ROMANIA SA12440773radiată
RC MEDIA COMPANY SRL15565518radiată
TIPOGRAFIA INTACT SA6812236radiată
UNITED EAST CONSTRUCTION GROUP S.R.L.30655770în funcțiune

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități ale holding-urilor · Municipiul București

PH
PIN HOLDINGS S.R.L.
CUI 55510090 · Sector 1 Mun. Bucureşti
NV
NEW VENTURE CAPITAL LTD S.R.L.
CUI 55493771 · Sector 1 Mun. Bucureşti
XH
XLV HOLDING S.R.L.
CUI 55459672 · Sector 1 Mun. Bucureşti
CP
CORNERSTONE PARTNERS S.R.L.
CUI 55427310 · Sector 1 Mun. Bucureşti
LS
LAURIUM S.R.L.
CUI 55420184 · Sector 1 Mun. Bucureşti
GP
GROWTH POINT S.R.L.
CUI 55374568 · Sector 1 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: sediu, în instantaneul ONRC din 2025-06-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GRUPUL INDUSTRIAL VOICULESCU SI COMPANIA (GRIVCO) SA — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →