identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

STELVAR SRL

CAEN 2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
CUI 15713550J2003001079028Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 11.10.2026stelvar.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
237mii lei
▼ 13,2% vs. 2024
Profit net · 2025
49mii lei
▲ 74,6% vs. 2024
Salariați
0
Contracte publice
135
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, STELVAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 237.192 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 13,2%. Rezultatul net a fost un profit de 49.337 lei. Datoriile totale au crescut cu 495,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 0.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15713550
Nr. Reg. Comerțului
J2003001079028 · EUID ROONRC.J2003001079028
Cod CAEN
2815 — Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-09-03 (23 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. VOIEVOD MOGA · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
48 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-11 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
stelvar.ro
Email
office@stelvar.ro
Telefon
0257218112
Nota site-ului
5,5/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 14.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 1 firme.

100 mN12345678
  1. TIM CONT CONSULTING S.R.L. · 28 m · CAEN 7412 · +1 firme la aceeași adresă
  2. DOMINO CONCEPT SRL · 28 m · CAEN 5320
  3. YRB ELECTRIC VEST S.R.L. · 30 m · CAEN 4321
  4. EURO BANG COMERCIAL SRL · 44 m · CAEN 4642
  5. AMORETTI BODO SRL · 56 m · CAEN 5621
  6. CAUTCURIER.RO S.R.L. · 63 m · CAEN 5320
  7. BINOM SRL · 82 m · CAEN 4690
  8. BENHOME COMERCIAL S.R.L. · 89 m · CAEN 4100 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025237 mii lei▼ 13,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
68 mii137 mii205 mii273 mii2023 · cifră de afaceri: 164.034 lei2023 · profit net: 1.597 lei20232024 · cifră de afaceri: 273.409 lei2024 · profit net: 28.260 lei20242025 · cifră de afaceri: 237.192 lei237 mii2025 · profit net: 49.337 lei2025
Salariați
0
20232025
Datorii totale
181 mii lei▲ 495,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniuultimul sfert
CAEN 2815 · 43 firme · mai sus decât 14% dintre ele
Cifră de afaceri, în județsub mediană
Arad · mai sus decât 49% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
20,8% marjă · mai sus decât 76% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
20,8%
Creștere CA an/an
-13,2%
Datorii / active
79%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,6%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,4%/an
Grad de îndatorare
79%
Angajați, în timp
2 → 0 (2021–2025, -100%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025237.192−13,2%49.337+74,6%20,8%181.137230.67449.5370
2024273.409+66,7%28.260+999%10,3%30.43662.61132.175—
2023164.0341.5971,0%72.94876.8643.9161
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-11.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

135

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
9
Valoare totală
1.193 lei
Ultimul an
2023

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
126
Valoare totală
298.195 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2019-04-22849/108/2019Tribunalul Aradcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) - grup de societăţiFondCreditor
2012-03-081463/108/2012Tribunalul Aradcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea lagărelor, angrenajelor, cutiilor de viteză și a elementelor mecanice de transmisie · Arad

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STELVAR SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →