identitate. Intră în cont Pro
23 ANI PE PIAȚĂ

STEIN KONSTRUCT SRL

CAEN 4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
CUI 15831040J2003000882018Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 30.10.2026RO e-FacturaActivăLicență transport ARR
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
18,18mil lei
▲ 26,2% vs. 2024
Profit net · 2025
818mii lei
▼ 18,8% vs. 2024
Salariați
29
▼ 3,3% vs. 2024
Contracte publice
8
SEAP · activ 2024
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

STEIN KONSTRUCT SRL (CUI 15831040, nr. J2003000882018) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Petrești, municipiul Sebeș, județul Alba, înființată în 2003. Activitatea principală: lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211). Este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18,18 mil lei și 29 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, STEIN KONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.179.347 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 26,2%. Rezultatul net a fost un profit de 818.096 lei. Datoriile totale au scăzut cu 30,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 29.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15831040
Nr. Reg. Comerțului
J2003000882018 · EUID ROONRC.J2003000882018
Cod CAEN
4211 — Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-10-22 (23 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Sebeş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202518,18 mil lei▲ 26,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,54 mil9,09 mil13,63 mil18,18 mil2023 · cifră de afaceri: 12.340.302 lei2023 · profit net: 287.546 lei20232024 · cifră de afaceri: 14.401.839 lei2024 · profit net: 1.007.852 lei20242025 · cifră de afaceri: 18.179.347 lei18,18 mil2025 · profit net: 818.096 lei2025
Salariați
29▼ 3,3%
20232025
Datorii totale
4,85 mil lei▼ 30,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4211 · 1.976 firme · mai sus decât 86% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
4,5% marjă · mai sus decât 39% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
4,5%
Creștere CA an/an
+26,2%
CA / salariat
626.874 lei
Datorii / active
54%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
19,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+22,1%/an
Grad de îndatorare
54%
Angajați, în timp
23 → 29 (2021–2025, +26%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202518.179.347+26,2%818.096−18,8%4,5%4.848.6978.988.0774.138.34429
202414.401.839+16,7%1.007.852+251%7,0%6.945.98810.270.9433.320.24930
202312.340.302287.5462,3%4.977.9748.359.7863.381.81226
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Transport rutier de marfă/persoane
STEIN KONSTRUCT SRL, PETRESTI
—valabil—Autoritatea Rutieră Română (ARR)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

8

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
31.170 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
7
Valoare totală
867.173 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

8
Dosare în care firma apare ca parte
8
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-153653/257/2026Judecătoria Mediasconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat PERS. VĂTĂMATĂ
2025-11-267665/257/2025Judecătoria Mediasconfirmare renunţare urmărire penală (art. 318 alin. 12 NCPP)FondIntimat PERS. VĂTĂMATĂ
2025-09-122825/298/2025Judecătoria Sebesvalidare poprireFondTerţ poprit
2024-10-028200/176/2024Judecătoria Albaiuliaactiune in raspundere delictualaFondPârât
2024-02-221442/176/2024Judecătoria Albaiuliavalidare poprire dos. exec.362/2023FondTerţ poprit
2024-02-221443/176/2024Judecătoria Albaiuliavalidare poprire dos. exec. 2944/2022FondTerţ poprit
2024-02-221444/176/2024Judecătoria Albaiuliavalidare poprire dos. exec. 2945/2022FondTerţ poprit
2023-04-241216/298/2023Judecătoria Sebesvalidare poprireFondTerţ poprit

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

4

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2022 încoace.

Registrul comerțului consemnează 4 modificări pentru această firmă din 2022 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-03-02.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre STEIN KONSTRUCT SRL

Este STEIN KONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. STEIN KONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este STEIN KONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, STEIN KONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.08.2005 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO15831040.

Ce cifră de afaceri are STEIN KONSTRUCT SRL?

În 2025, STEIN KONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 18.179.347 lei, în creștere cu 26,2% față de 2024, și un profit net de 818.096 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are STEIN KONSTRUCT SRL?

În 2025, STEIN KONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 29 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este STEIN KONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care STEIN KONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are STEIN KONSTRUCT SRL procese în instanță?

Da, STEIN KONSTRUCT SRL apare în 8 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are STEIN KONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

STEIN KONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul STEIN KONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al STEIN KONSTRUCT SRL este în JUD. ALBA, LOC. PETREŞTI MUN. SEBEŞ, STR. ENERGIEI.

Ce activitate are STEIN KONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a STEIN KONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211).

Când a fost înființată STEIN KONSTRUCT SRL?

STEIN KONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 22.10.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003000882018.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
STEIN KONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala