identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

IMDIA SRL

CAEN 1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
CUI 15884509J2003000920156Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Aprobat ANSVSA (export UE)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
28,45mil lei
▼ 5,5% vs. 2024
Profit net · 2025
4,23mil lei
▲ 47,6% vs. 2024
Salariați
68
▼ 6,8% vs. 2024
Contracte publice
835
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, IMDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.450.858 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 5,5%. Rezultatul net a fost un profit de 4.229.642 lei. Datoriile totale au scăzut cu 19,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 68.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15884509
Nr. Reg. Comerțului
J2003000920156 · EUID ROONRC.J2003000920156
Cod CAEN
1013 — Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-11-10 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Dâmboviţa
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
DÂMBOVIŢA
Localitate
Sat Viforâta Com. Aninoasa
Adresă
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT VIFORÂTA COM. ANINOASA, STR. SILOZULUI · 4 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
137007

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

6 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 17 firme.

100 m250 m500 mN123456
  1. PRO STRUCTURA INGINERIE S.R.L. · 557 m · CAEN 7112 · +2 firme la aceeași adresă
  2. ARTIST FIT S.R.L. · 578 m · CAEN 6210 · +5 firme la aceeași adresă
  3. ROBERT SECURITY SYSTEMS S.R.L. · 581 m · CAEN 8020 · +14 firme la aceeași adresă
  4. FOR TRANS CONSTRUCT S.R.L. · 590 m · CAEN 4211 · +6 firme la aceeași adresă
  5. ROGEMAR INVEST S.R.L. · 596 m · CAEN 6820 · +7 firme la aceeași adresă
  6. ALBERTO CONSTRUCT 2017 S.R.L. · 602 m · CAEN 4120

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202528,45 mil lei▼ 5,5% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
7,53 mil15,05 mil22,58 mil30,10 mil2023 · cifră de afaceri: 29.246.560 lei2023 · profit net: 1.903.887 lei20232024 · cifră de afaceri: 30.102.990 lei2024 · profit net: 2.865.132 lei20242025 · cifră de afaceri: 28.450.858 lei28,45 mil2025 · profit net: 4.229.642 lei2025
Salariați
68▼ 6,8%
20232025
Datorii totale
6,24 mil lei▼ 19,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 1013 · 434 firme · mai sus decât 86% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Dâmbovița · mai sus decât 99% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
14,9% marjă · mai sus decât 85% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
14,9%
Creștere CA an/an
-5,5%
CA / salariat
418.395 lei
Datorii / active
30%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
35,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-0,7%/an
Grad de îndatorare
30%
Angajați, în timp
91 → 68 (2021–2025, -25%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202528.450.858−5,5%4.229.642+47,6%14,9%6.243.47020.607.88511.869.02368
202430.102.990+2,9%2.865.132+50,5%9,5%7.785.97019.909.59310.504.51373
202329.246.5601.903.8876,5%8.926.74220.439.6729.377.74481
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

3

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

2

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Unitate alimentară aprobată sanitar-veterinar ANSVSA (listă UE)
SECTIUNEA 1 - CARNE DE UNGULATE DOMESTICE; jud. Dambovita, com. Aninoasa, sat Viforata, str. Silozului, nr. 1
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
55valabil—ANSVSA
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

835

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
59
Valoare totală
137.981 lei
Ultimul an
2024

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
776
Valoare totală
1.949.059 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca creditor
4
Ca pârât
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-04-2916491/3/2026Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) rep.manual completuluiFondCreditor
2024-05-154927/315/2024Judecătoria Targovistecerere de valoare redusăFondPârât
2021-01-29690/315/2021Judecătoria Targovisteobligaţie de a faceFondPârât
2020-08-315141/118/2020Tribunalul Constantadeschiderea procedurii la cererea creditoruluiFondCreditor
2020-07-061181/113/2020Tribunalul Brailaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2019-11-152560/104/2019Tribunalul Oltcererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

3

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BUCEGI TOUR SRL18561251radiată
MINCOS SRL13479810în funcțiune
SFINXUL BUCEGILOR SRL28005156în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 4 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 30,67 mil lei, 81 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) · Dâmbovița

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

11

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 11 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-07-08.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IMDIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →