identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

METALPLUS PRODUCTIE SI SERVICII SRL

CAEN 2599 — Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
CUI 15893485J2016004402407Plătitor TVA din 2003RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20162025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
4,77mil lei
▲ 6,0% vs. 2024
Profit net · 2025
597mii lei
▲ 3,7% vs. 2024
Salariați
19
▲ 18,8% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2023
În anul 2025, METALPLUS PRODUCTIE SI SERVICII SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.769.315 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 6,0%. Rezultatul net a fost un profit de 597.039 lei. Datoriile totale au crescut cu 34,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 19.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15893485
Nr. Reg. Comerțului
J2016004402407 · EUID ROONRC.J2016004402407
Cod CAEN
2599 — Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-11-12 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-17 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
4.769.315 lei
▲ 6,0%
Profit net
597.039 lei
▲ 3,7%
Datorii
3.705.701 lei
▲ 34,7%
Salariați
19
▲ +3
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 4.750.139 lei2024: 4.501.420 lei2025: 4.769.315 lei4,77 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 437.837 lei2024: 575.772 lei2025: 597.039 lei597 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 162024: 162025: 191920232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
12,5%
Creștere CA an/an
+6,0%
CA / salariat
251.017 lei
Datorii / active
48%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
15,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
-2,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.769.315 lei597.039 lei3.705.701 lei7.653.479 lei3.957.341 lei19
20244.501.420 lei575.772 lei2.752.025 lei7.482.021 lei4.731.191 lei16
20234.750.139 lei437.837 lei2.710.079 lei7.196.683 lei4.487.158 lei16
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-17.

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
511 lei
Ultimul an
2023

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
RODUCT PRODUCTIE SI SERVICII SRL21379005radiată
TURANC COSMETIC AEROSOL CHEMICAL S.R.L.48907765activitate suspendată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Fabricarea altor articole din metal n.c.a. · Municipiul București

CR
CASASOLIDĂ ROOF SYSTEMS S.R.L.
CUI 53019438 · Sector 3 Mun. Bucureşti
AC
ABW CONCEPT S.R.L.
CUI 47855889 · Sector 3 Mun. Bucureşti
EQ
E-QUALITY TECH SOLUTION S.R.L.
CUI 44287458 · Sector 3 Mun. Bucureşti
AA
ALPHA AS S.R.L. CARRARA SUCURSALA BUCURESTI
CUI 35883737 · Sector 3 Mun. Bucureşti
TS
TOTAL STAINLESS STEEL S.R.L.
CUI 34914002 · Sector 3 Mun. Bucureşti
RI
ROLIX IMPEX SERIES SRL
CUI 27863780 · Sector 3 Mun. Bucureşti

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

17

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2016 încoace.

Registrul comerțului consemnează 17 modificări pentru această firmă din 2016 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
METALPLUS PRODUCTIE SI SERVICII SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →