identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

HELIOS SECURITY SRL

CAEN 4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
CUI 15950130J2003001664174Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 15.10.2026RO e-Facturadetectiegaze.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)Licență IGPRAutorizat IGSU (incendiu)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
5,95mil lei
▲ 12,7% vs. 2024
Profit net · 2025
312mii lei
▲ 26,2% vs. 2024
Salariați
8
— constant
Contracte publice
100
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, HELIOS SECURITY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.949.885 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 12,7%. Rezultatul net a fost un profit de 312.118 lei. Datoriile totale au scăzut cu 11,7% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15950130
Nr. Reg. Comerțului
J2003001664174 · EUID ROONRC.J2003001664174
Cod CAEN
4690 — Comerț cu ridicata nespecializat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-11-28 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Galaţi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
GALAŢI
Localitate
Mun. Galaţi
Adresă
JUD. GALAŢI, MUN. GALAŢI, STR. TRAIAN · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
800150

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-15 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

verificat

Site confirmat prin CUI-ul afișat pe pagină.

Website
detectiegaze.ro
Autoritate web
24/100 · locul 5.995.114 între domeniile .ro, după linkurile primite (Common Crawl)
Ultima schimbare
a apărut un magazin online · 15.10.2026
Nota site-ului
6,3/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei, confirmat prin prezența CUI-ului. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 15.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 2 firme.

100 mN12345678
  1. SOUNDCHECK SRL · 68 m · CAEN 4740 · +5 firme la aceeași adresă
  2. SUAH S.R.L. · 70 m · CAEN 1071 · +10 firme la aceeași adresă
  3. FLORESTAN UNION S.R.L. · 88 m · CAEN 2593
  4. RAIDA STEEL SRL · 98 m · CAEN 4673
  5. PROTEIN SRL · 119 m · CAEN 322
  6. FERMA ŢĂRĂNEASCĂ ODAIA SRL · 122 m · CAEN 147
  7. MAG IMPEX SRL · 131 m · CAEN 5211 · +7 firme la aceeași adresă
  8. MTA S.R.L. · 135 m · CAEN 7220 · +7 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20255,95 mil lei▲ 12,7% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,50 mil3,00 mil4,50 mil6,00 mil2023 · cifră de afaceri: 5.997.739 lei2023 · profit net: 991.654 lei20232024 · cifră de afaceri: 5.278.487 lei2024 · profit net: 247.236 lei20242025 · cifră de afaceri: 5.949.885 lei5,95 mil2025 · profit net: 312.118 lei2025
Salariați
8
20232025
Datorii totale
1,27 mil lei▼ 11,7%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 4690 · 6.068 firme · mai sus decât 83% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Galați · mai sus decât 95% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
5,3% marjă · mai sus decât 50% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
5,2%
Creștere CA an/an
+12,7%
CA / salariat
743.736 lei
Datorii / active
50%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
25,0%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+8,1%/an
Grad de îndatorare
50%
Angajați, în timp
7 → 8 (2021–2025, +14%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20255.949.885+12,7%312.118+26,2%5,2%1.270.3342.520.0031.249.6698
20245.278.487−12,0%247.236−75,1%4,7%1.438.4972.840.0371.437.5518
20235.997.739991.65416,5%2.021.3313.205.1211.190.3157
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-15.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

6

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026
Societate de sisteme de alarmare
activități: proiectare, instalare, întreținere
1692/Tvalabil03.06.2027Poliția Română (IGPR)
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 07.09.2021
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-1039valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Instalare/întreținere sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 14/3/2013
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-3267valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare instalații de evacuare fum și gaze fierbinți (IGSU)
emisă 6/3/2025
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
B-4823valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026
Proiectare sisteme de semnalizare/alarmare incendiu (IGSU)
emisă 3/14/2013
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
A-3268valabil—IGSU – Centrul Național pentru Securitate la Incendiu și Protecție Civilă
lista din 04.10.2026

Mărci înregistrate

1

Mărcile depuse pe numele firmei la OSIM, EUIPO sau WIPO, după registrul TMview.

HELIOS SECURITY OSIM 2008

Contracte publice (SEAP)

100

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
10
Valoare totală
14.650 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
90
Valoare totală
418.184 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
1
Ca reclamant
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2025-03-118465/3/2025Tribunalul Bucuresticererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014) Dosar repartizat manuaFondCreditor
2024-12-2421512/200/2024Judecătoria Buzauordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.FondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
PROTEKTOR SRL13876003radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni, în 2 județe: 1 active, cifră de afaceri cumulată 5,95 mil lei, 8 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu ridicata nespecializat · Galați

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-08-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HELIOS SECURITY SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →