identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

IONCOM SRL

CAEN 4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
CUI 15969524J2003002382082Plătitor TVA din 2003Verificat ANAF 01.11.2026ion.com.roActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
7,14mil lei
▲ 45,6% vs. 2024
Profit net · 2025
1,19mil lei
▲ 60,0% vs. 2024
Salariați
8
▲ 33,3% vs. 2024
Contracte publice
13
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

IONCOM SRL (CUI 15969524, nr. J2003002382082) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cincu, județul Brașov, înființată în 2003. Activitatea principală: comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711). Este plătitoare de TVA din 2003. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,14 mil lei și 8 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2025, IONCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.142.395 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 45,6%. Rezultatul net a fost un profit de 1.185.223 lei. Datoriile totale au crescut cu 123,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 8.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
15969524
Nr. Reg. Comerțului
J2003002382082 · EUID ROONRC.J2003002382082
Cod CAEN
4711 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2003-12-08 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Unitatea Fiscală Municipală Făgăraş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
BRAŞOV
Localitate
Sat Cincu Com. Cincu
Adresă
JUD. BRAŞOV, SAT CINCU COM. CINCU
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
507045

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

declarat

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei (unic în registru).

Website
ion.com.ro
Nota site-ului
4,9/10 · vezi raportul site-ului →

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor. Nota site-ului e calculată automat de Prestigiu pe 8 criterii (viteză, mobil, SEO, securitate, GDPR) la 15.10.2026.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20257,14 mil lei▲ 45,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,79 mil3,57 mil5,36 mil7,14 mil2023 · cifră de afaceri: 2.648.306 lei2023 · profit net: 237.471 lei20232024 · cifră de afaceri: 4.904.352 lei2024 · profit net: 740.737 lei20242025 · cifră de afaceri: 7.142.395 lei7,14 mil2025 · profit net: 1.185.223 lei2025
Salariați
8▲ 33,3%
20232025
Datorii totale
1,81 mil lei▲ 123,1%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 4711 · 32.534 firme · mai sus decât 96% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Brașov · mai sus decât 96% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
16,6% marjă · mai sus decât 88% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
16,6%
Creștere CA an/an
+45,6%
CA / salariat
892.799 lei
Datorii / active
59%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
94,4%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+25,5%/an
Grad de îndatorare
59%
Angajați, în timp
3 → 8 (2021–2025, +167%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20257.142.395+45,6%1.185.223+60,0%16,6%1.812.1243.067.3371.255.2138
20244.904.352+85,2%740.737+212%15,1%812.3351.623.062810.7276
20232.648.306237.4719,0%175.912551.912376.0005
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

13

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
1.720 lei
Ultimul an
2026

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
12
Valoare totală
51.752 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
DISTILERIA FRÎNCU S.R.L.48727730în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 7,14 mil lei, 8 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun · Brașov

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-11-13.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre IONCOM SRL

Este IONCOM SRL o firmă activă?

Da. IONCOM SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este IONCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, IONCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 09.12.2003 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO15969524.

Ce cifră de afaceri are IONCOM SRL?

În 2025, IONCOM SRL a avut o cifră de afaceri de 7.142.395 lei, în creștere cu 45,6% față de 2024, și un profit net de 1.185.223 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are IONCOM SRL?

În 2025, IONCOM SRL a raportat un număr mediu de 8 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este IONCOM SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care IONCOM SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 25.09.2026.

Are IONCOM SRL datorii la ANAF?

IONCOM SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul IONCOM SRL?

Sediul social declarat al IONCOM SRL este în JUD. BRAŞOV, SAT CINCU COM. CINCU.

Ce activitate are IONCOM SRL?

Activitatea principală declarată a IONCOM SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711).

Când a fost înființată IONCOM SRL?

IONCOM SRL a fost înregistrată pe 08.12.2003, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2003002382082.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
IONCOM SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala