identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

CURSA ROMTUR S.R.L.

CAEN 4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 16162823J22/331/2004Plătitor TVA din 2016TVA la încasareActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 20152025 · cifră de afaceri
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratori și asociați, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Cifră de afaceri · 2025
1,32mil lei
▲ 85,4% vs. 2024
Profit net · 2025
328mii lei
▲ 235,3% vs. 2024
Salariați
1
— constant
Vechime
22ani
din 2004
În anul 2025, CURSA ROMTUR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.318.919 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 85,4%. Rezultatul net a fost un profit de 327.693 lei. Datoriile totale au scăzut cu 3,1% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 1.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16162823
Nr. Reg. Comerțului
J22/331/2004 · EUID ROONRC.J22/331/2004
Cod CAEN
4120 — Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Cod din CAEN Rev.2, retras în Rev.3 — trebuie actualizat la ONRC până la 25.09.2026 (HG 284/2025). Corespondent Rev.3: 4100, 4399, 9130. Detalii
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-02-23 (22 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
IAŞI
Localitate
Sat Dancu Com. Holboca
Adresă
JUD. IAŞI, SAT DANCU COM. HOLBOCA, NR.-
Cod poștal
707252
Telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-08-08 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Situație financiară

12 ani
Cifra de afaceri (2025)
1.318.919 lei
▲ 85,4%
Profit net
327.693 lei
▲ 235,3%
Datorii
941.985 lei
▼ 3,1%
Salariați
1
Evoluția cifrei de afaceri
2023: 450.506 lei2024: 711.368 lei2025: 1.318.919 lei1,32 mil20232025
Evoluția profitului net
2023: 85.177 lei2024: 97.734 lei2025: 327.693 lei328 mii20232025
Evoluția numărului de salariați
2023: 12024: 12025: 1120232025

Indicatori derivați (2025)

Marjă netă
24,8%
Creștere CA an/an
+85,4%
CA / salariat
1.318.919 lei
Datorii / active
57%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
45,5%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+29,6%/an
Monedă:RONEURUSD
AnCifră de afaceriProfit netDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20251.318.919 lei327.693 lei941.985 lei1.645.591 lei720.811 lei1
2024711.368 lei97.734 lei971.713 lei1.363.589 lei393.118 lei1
2023450.506 lei85.177 lei34.769 lei329.657 lei295.384 lei1
🔒 Încă 9 ani de istoric (2014–2022) — deblochează cu Pro

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-08-08.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Iași

CA
C.A.MAXSTEEL S.R.L.
CUI 50158016 · Sat Dancu Com. Holboca
RE
RAPID EXPRES GRES GRUP IASI S.R.L.
CUI 50049647 · Sat Dancu Com. Holboca
PH
PLUSCONSTRUCT HOME S.R.L.
CUI 45984976 · Sat Dancu Com. Holboca
SR
SINED RESIDENCE S.R.L.
CUI 45648178 · Sat Dancu Com. Holboca
DC
DMA CONSTRUCŢII CIVILE S.R.L.
CUI 45228310 · Sat Dancu Com. Holboca
BC
BADAŞCĂ CONSTRUCT S.R.L.
CUI 40521270 · Sat Dancu Com. Holboca

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CURSA ROMTUR S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →