identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.

CAEN 899 — Alte activități extractive n.c.a.
CUI 16640707J40/6234/2018Plătitor TVA din 2017Verificat ANAF 01.11.2026RO e-FacturaActivă
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2023 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2023
23,72mil lei
▼ 2,5% vs. 2022
Profit net · 2023
1,72mil lei
▲ 11,0% vs. 2022
Salariați
30
▼ 37,5% vs. 2022
Contracte publice
7
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. (CUI 16640707, nr. J40/6234/2018) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din București, înființată în 2004. Activitatea principală: alte activități extractive n.c.a. (CAEN 899). Este plătitoare de TVA din 2017. În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 23,72 mil lei și 30 de salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 01.11.2026.

În anul 2023, GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 23.715.052 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 2,5%. Rezultatul net a fost un profit de 1.722.135 lei. Datoriile totale au crescut cu 6,0% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 30.
Semnale de risc ridicat
  • Restanțe la ANAF — Pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante la 30.06.2026: 9.721.866 lei.
  • Fără bilanț depus 2 ani — Nu apare cu situații financiare depuse la ANAF pe ultimii 2 ani (ultimul bilanț: 2023). De regulă înseamnă că firma nu mai are activitate sau nu-și respectă obligațiile de raportare.

Semnale informative din date publice; nu constituie o evaluare oficială și nu înlocuiește un due-diligence.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16640707
Nr. Reg. Comerțului
J40/6234/2018 · EUID ROONRC.J40/6234/2018
Cod CAEN
899 — Alte activități extractive n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-07-30 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 6 Mun. Bucureşti
Adresă
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, PREL. GHENCEA
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—
Contact declarat
4 firme declară același telefon

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-11-01 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 7 firme.

100 mN12345678
  1. FIORE & CRISS SRL · 30 m · CAEN 1071 · +1 firme la aceeași adresă
  2. TEAM SIGHT SRL · 39 m · CAEN 7220
  3. TOP SERVICII IMOBILIARE SRL · 57 m · CAEN 6831 · +3 firme la aceeași adresă
  4. CULTURALL INCLUSIVE 21 SRL · 70 m · CAEN 9001 · +1 firme la aceeași adresă
  5. CYBER CENTRAL S.R.L. · 82 m · CAEN 6202 · +1 firme la aceeași adresă
  6. TOP-NOTCH AGENCY S.R.L. · 98 m · CAEN 7311 · +1 firme la aceeași adresă
  7. MAXIM TOOLS INTERNATIONAL S.R.L. · 104 m · CAEN 4690 · +2 firme la aceeași adresă
  8. ALIOMA MANAGEMENT GROUP S.R.L. · 152 m · CAEN 6832

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

10 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 202323,72 mil lei▼ 2,5% față de 2022
Cifră de afaceriProfit net
6,08 mil12,16 mil18,24 mil24,32 mil2021 · cifră de afaceri: 20.355.433 lei2021 · profit net: 1.463.111 lei20212022 · cifră de afaceri: 24.324.280 lei2022 · profit net: 1.551.854 lei20222023 · cifră de afaceri: 23.715.052 lei23,72 mil2023 · profit net: 1.722.135 lei2023
Salariați
30▼ 37,5%
20212023
Datorii totale
12,13 mil lei▲ 6,0%
20212023

Indicatori 2023

Marjă netă
7,3%
Creștere CA an/an
-2,5%
CA / salariat
790.502 lei
Datorii / active
83%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
32,9%
Creștere medie anuală (2015–2023)
+119,6%/an

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202323.715.052−2,5%1.722.135+11,0%7,3%12.131.08214.655.2475.236.51630
202224.324.280+19,5%1.551.854+6,1%6,4%11.444.49814.820.6203.494.33948
202120.355.4331.463.1117,2%14.247.14216.449.7662.243.08943
Încă 7 ani de istoric (2014–2020)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2021–2023). Ultima actualizare: 2026-11-01.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Contracte publice (SEAP)

7

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
7
Valoare totală
20.921 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

11
Dosare în care firma apare ca parte
11
Ca pârât
5
Ca reclamant
1
Ca creditor
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-07-1640324/3/2024/a2Tribunalul Bucurestiobligaţia de a face obligarea paratei la plata sumei de 637426 lei (Evo It ConstFondPârât
2026-07-0817071/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticerere de valoare redusăFondPârât
2026-05-2520267/3/2026Tribunalul Bucurestisuspendare executare act administrativ 14022901/23.07.2025FondReclamant
2026-05-1912096/303/2026Judecătoria Sectorul6bucuresticontestaţie la executare suspendare executare silităFondContestator
2026-05-1912103/303/2026Judecătoria Sectorul6bucurestisuspendare provizorieFondContestator
2025-09-0130137/3/2025Tribunalul Bucurestipretentii SUMA DE 82.946,61 RON - ADRESA 17055/27.08.2025FondPârât
2025-06-304728/740/2025Judecătoria Alexandriavalidare poprireFondTerţ poprit
2025-05-052627/292/2025Judecătoria Rosioridevedevalidare poprireFondTerţ poprit
2025-03-2010324/3/2025Tribunalul Bucurestipretentii ADRESA 4779/13.03.2025 - SUMA DE 3520,29 RONFondPârât
2023-09-222979/90/2023Tribunalul Valceacererea debitorului (art.66 alin.10 din Legea nr.85/2014)FondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

2 firme afiliate · 1 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
PENIU CONSTRUCT SRL3882725radiată
ROXSIM CONSTRUCT SRL12728084în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 3 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 23,78 mil lei, 31 salariați, 1 radiată sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Alte activități extractive n.c.a. · Municipiul București

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

27

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 27 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.

Este GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. o firmă activă?

Da. GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 01.11.2026).

Este GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10.11.2017 (verificare ANAF din 01.11.2026). Codul de TVA este RO16640707.

Ce cifră de afaceri are GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.?

În 2023, GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. a avut o cifră de afaceri de 23.715.052 lei, în scădere cu 2,5% față de 2022, și un profit net de 1.722.135 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.?

În 2023, GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. a raportat un număr mediu de 30 de salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 20.09.2026.

Are GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. procese în instanță?

Da, GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. apare în 11 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. datorii la ANAF?

GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante, cu 9.721.866 lei (lista publicată pentru 30.06.2026).

Unde are sediul GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.?

Sediul social declarat al GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. este în MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, PREL. GHENCEA.

Ce activitate are GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.?

Activitatea principală declarată a GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. este „Alte activități extractive n.c.a.” (cod CAEN 899).

Când a fost înființată GHMC- MINERAL GRUP S.R.L.?

GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. a fost înregistrată pe 30.07.2004, cu numărul de ordine în registrul comerțului J40/6234/2018.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
GHMC- MINERAL GRUP S.R.L. — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala