identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

CSI ROMANIA SRL

CAEN 2822 — Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
CUI 16664846J12/2879/2004Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 10.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
138,86mil lei
▼ 22,2% vs. 2024
Profit net · 2025
13,24mil lei
▼ 39,2% vs. 2024
Salariați
244
▼ 5,1% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 3 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, CSI ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 138.855.873 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 22,2%. Rezultatul net a fost un profit de 13.238.847 lei. Datoriile totale au crescut cu 7,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 244.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16664846
Nr. Reg. Comerțului
J12/2879/2004 · EUID ROONRC.J12/2879/2004
Cod CAEN
2822 — Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-08-09 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, BLD. MUNCII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400641
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

3 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 70 firme.

100 mN123
  1. TURISM TRANSILVANIA SA · 15 m · CAEN 5510 · +32 firme la aceeași adresă
  2. DADRA TAXI SRL · 29 m · CAEN 4933 · +2 firme la aceeași adresă
  3. DOLFIN SERVICII S.R.L. · 70 m · +3 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025138,86 mil lei▼ 22,2% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
44,62 mil89,24 mil133,86 mil178,48 mil2023 · cifră de afaceri: 163.851.343 lei2023 · profit net: 6.553.777 lei20232024 · cifră de afaceri: 178.480.840 lei2024 · profit net: 21.767.004 lei20242025 · cifră de afaceri: 138.855.873 lei138,86 mil2025 · profit net: 13.238.847 lei2025
Salariați
244▼ 5,1%
20232025
Datorii totale
21,35 mil lei▲ 7,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 2822 · 154 firme · mai sus decât 98% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Cluj · mai sus decât 100% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
9,5% marjă · mai sus decât 41% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
9,5%
Creștere CA an/an
-22,2%
CA / salariat
569.081 lei
Datorii / active
27%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
23,2%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+0,4%/an
Grad de îndatorare
27%
Angajați, în timp
268 → 244 (2021–2025, -9%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025138.855.873−22,2%13.238.847−39,2%9,5%21.353.46678.705.14757.108.721244
2024178.480.840+8,9%21.767.004+232%12,2%19.792.18463.975.31443.869.874257
2023163.851.3436.553.7774,0%52.918.05779.607.16027.102.870275
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Ca reclamant
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-05-058517/271/2026Judecătoria Oradeaobligaţie de a faceFondReclamant
2026-05-041920/102/2026Tribunalul Muresanulare act administrativFondReclamant
2026-04-021655/117/2026Tribunalul ClujmarcăFondReclamant

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

4 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
ALPHA LAS SRL16664854în funcțiune
CSI PAC INTERNATIONAL SRL37788650radiată
CSIT SERVICES SRL38186106radiată
CSI INVEST SRL17604265radiată

Firma are 3 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 5 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 3 active, cifră de afaceri cumulată 179,99 mil lei, 249 salariați, 3 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

5

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2015 încoace.

Registrul comerțului consemnează 5 modificări pentru această firmă din 2015 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-03-18.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
CSI ROMANIA SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →