identitate. Intră în cont Pro
22 ANI PE PIAȚĂ

NEON & SIGN SRL

CAEN 7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
CUI 16844260J2004001716263Plătitor TVA din 2004Verificat ANAF 12.10.2026neonsign.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
16,61mil lei
▼ 14,3% vs. 2024
Profit net · 2025
180mii lei
▼ 86,2% vs. 2024
Salariați
74
▲ 1,4% vs. 2024
Vechime
22ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, NEON & SIGN SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.609.701 lei. Față de anul precedent, cifra este în scădere cu 14,3%. Rezultatul net a fost un profit de 179.884 lei. Datoriile totale au crescut cu 23,8% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 74.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16844260
Nr. Reg. Comerțului
J2004001716263 · EUID ROONRC.J2004001716263
Cod CAEN
7311 — Activități ale agențiilor de publicitate
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-10-14 (22 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mijlocie
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat strain

Sediu și contact

Județ
MUREŞ
Localitate
Mun. Reghin
Adresă
JUD. MUREŞ, MUN. REGHIN, STR. PANDURILOR · 2 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
545300
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
neonsign.ro
Telefon
0265514140

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 24 firme.

100 m250 m500 mN12345678
  1. CASABLANCA SRL · 383 m · CAEN 5611 · +9 firme la aceeași adresă
  2. DADIMPORTCOPYSHOP S.R.L. · 487 m · CAEN 8219
  3. MAX BALLA CONFORT SRL-D · 505 m · CAEN 4615
  4. PAN DAVID S.R.L. · 544 m · CAEN 1071 · +1 firme la aceeași adresă
  5. FAN LUCI SRL · 551 m · CAEN 2553
  6. MABERO S.R.L. · 570 m · CAEN 7810
  7. ECHIMAX PRO SRL · 611 m · CAEN 6622 · +9 firme la aceeași adresă
  8. LAUR XIA S.R.L. · 645 m · CAEN 4711

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 202516,61 mil lei▼ 14,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
4,85 mil9,70 mil14,54 mil19,39 mil2023 · cifră de afaceri: 14.133.832 lei2023 · profit net: 33.962 lei20232024 · cifră de afaceri: 19.391.566 lei2024 · profit net: 1.303.232 lei20242025 · cifră de afaceri: 16.609.701 lei16,61 mil2025 · profit net: 179.884 lei2025
Salariați
74▲ 1,4%
20232025
Datorii totale
2,12 mil lei▲ 23,8%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 10%
CAEN 7311 · 12.679 firme · mai sus decât 99% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Mureș · mai sus decât 98% dintre ele
Marjă netă, în domeniuultimul sfert
1,1% marjă · mai sus decât 23% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
1,1%
Creștere CA an/an
-14,3%
CA / salariat
224.455 lei
Datorii / active
22%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
2,4%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+3,6%/an
Grad de îndatorare
22%
Angajați, în timp
82 → 74 (2021–2025, -10%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
202516.609.701−14,3%179.884−86,2%1,1%2.115.8449.685.2907.406.52874
202419.391.566+37,2%1.303.232+999%6,7%1.708.4579.149.8027.277.15273
202314.133.83233.9620,2%2.681.5118.776.0565.973.92070
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

4

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

2
Dosare în care firma apare ca parte
2
Ca creditor
2
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2019-12-303970/111/2019Tribunalul Bihordeschiderea procedurii la cererea debitorului Pentru continuarea procedurii- întFondCreditor
2012-05-153753/30/2012Tribunalul Timisprocedura insolvenţei – persoane juridice de drept privatFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme conectate

1

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

Nu am găsit alte firme cu aceeași conducere.

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Activități ale agențiilor de publicitate · Mureș

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

7

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 7 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
NEON & SIGN SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →