identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

MARMUR PROD CONS SRL

CAEN 2370 — Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
CUI 16932558J2004000762285Plătitor TVA din 2008Verificat ANAF 12.10.2026RO e-FacturaActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
934mii lei
▲ 3,3% vs. 2024
Profit net · 2025
103mii lei
▲ 191,6% vs. 2024
Salariați
4
▼ 20,0% vs. 2024
Contracte publice
1
SEAP · activ 2022
Conducerea firmei · 2 persoane cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, MARMUR PROD CONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 933.545 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 3,3%. Rezultatul net a fost un profit de 103.159 lei. Datoriile totale au scăzut cu 97,2% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 4.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
16932558
Nr. Reg. Comerțului
J2004000762285 · EUID ROONRC.J2004000762285
Cod CAEN
2370 — Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-11-12 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Olt
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
OLT
Localitate
Mun. Slatina
Adresă
JUD. OLT, MUN. SLATINA, STR. MÎNĂSTIRII
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
230076

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-12 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat aproximativ, pe stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 14 firme.

100 mN12345678
  1. ELI LUX SRL · 86 m · CAEN 1421
  2. RIMAS AYLE S.R.L. · 103 m · CAEN 1624
  3. AZM RESIDENCE AMBIANCE SRL · 117 m · CAEN 8121
  4. FLORIN TAXI CONFORT S.R.L. · 118 m · CAEN 4933
  5. CONSTRUCTIL DUMITRA S.R.L. · 120 m · CAEN 4120
  6. EVENTS AUTOTRANS SRL · 129 m · CAEN 5221 · +2 firme la aceeași adresă
  7. ALTERMO CONF SRL · 140 m · CAEN 2512
  8. WADDYEUROPE EXPRES S.R.L. · 150 m · CAEN 4941 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 2025934 mii lei▲ 3,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
272 mii544 mii817 mii1,09 mil2023 · cifră de afaceri: 1.088.971 lei2023 · profit net: 214.253 lei20232024 · cifră de afaceri: 903.494 lei2024 · profit net: 35.377 lei20242025 · cifră de afaceri: 933.545 lei934 mii2025 · profit net: 103.159 lei2025
Salariați
4▼ 20,0%
20232025
Datorii totale
6.278 lei▼ 97,2%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniutop 25%
CAEN 2370 · 767 firme · mai sus decât 82% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 25%
Olt · mai sus decât 79% dintre ele
Marjă netă, în domeniupeste mediană
11,1% marjă · mai sus decât 71% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
11,1%
Creștere CA an/an
+3,3%
CA / salariat
233.386 lei
Datorii / active
1%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
12,8%
Creștere medie anuală (2015–2025)
+6,8%/an
Grad de îndatorare
1%
Angajați, în timp
6 → 4 (2021–2025, -33%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025933.545+3,3%103.159+192%11,1%6.278810.382804.1044
2024903.494−17,0%35.377−83,5%3,9%222.129923.073700.9445
20231.088.971214.25319,7%427.1301.092.698665.5684
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-12.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Contracte publice (SEAP)

1

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
1
Valoare totală
630 lei
Ultimul an
2022

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
MARMUR GROUP FUNERAR S.R.L.40408530în funcțiune

Firma are 2 persoane cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 1,10 mil lei, 6 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei · Olt

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

10

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 10 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-06-03.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
MARMUR PROD CONS SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →