identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

HOME CONSTRUCT SRL

CAEN 4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
CUI 17083205J2004004715120Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 30.10.2026ActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2015 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
525mii lei
▲ 15,0% vs. 2024
Profit net · 2025
1,54mil lei
▲ 1.456,7% vs. 2024
Salariați
6
▲ 200,0% vs. 2024
Vechime
21ani
din 2004
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

HOME CONSTRUCT SRL (CUI 17083205, nr. J2004004715120) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2004. Activitatea principală: lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100). Este plătitoare de TVA din 2005. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 525 mii lei și 6 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 30.10.2026.

În anul 2025, HOME CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 525.000 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 15,0%. Rezultatul net a fost un profit de 1.543.555 lei. Datoriile totale au crescut cu 177,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 6.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17083205
Nr. Reg. Comerțului
J2004004715120 · EUID ROONRC.J2004004715120
Cod CAEN
4100 — Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2004-12-28 (21 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
CLUJ
Localitate
Mun. Cluj-Napoca
Adresă
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. WOLFGANG AMADEUS MOZART · 5 firme aici
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
400495
Telefon
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-30 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 4 firme.

100 mN12345678
  1. TODEAPAUL IMOBILIARE S.R.L. · 31 m · CAEN 6831 · +2 firme la aceeași adresă
  2. INTERIOR PROJECT 10 SRL · 37 m · CAEN 7410
  3. AHRA INST SRL · 38 m · CAEN 4322 · +1 firme la aceeași adresă
  4. BRICK WORK CONSTRUCT SRL · 42 m · CAEN 4120
  5. ATTE CONSULTING SRL · 68 m · CAEN 6920
  6. EXPERT BILLING SRL · 74 m · CAEN 6290 · +1 firme la aceeași adresă
  7. BENCAR SRL · 77 m · CAEN 4618 · +1 firme la aceeași adresă
  8. ALEXPA INVEST SRL · 83 m · CAEN 6820 · +2 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 2025525 mii lei▲ 15,0% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
386 mii772 mii1,16 mil1,54 mil2023 · cifră de afaceri: 440.805 lei2023 · profit net: 189.727 lei20232024 · cifră de afaceri: 456.509 lei2024 · profit net: -113.770 lei20242025 · cifră de afaceri: 525.000 lei525 mii2025 · profit net: 1.543.555 lei2025
Salariați
6▲ 200,0%
20232025
Datorii totale
22,25 mil lei▲ 177,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 4100 · 21.008 firme · mai sus decât 57% dintre ele
Cifră de afaceri, în județpeste mediană
Cluj · mai sus decât 73% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 10%
294,0% marjă · mai sus decât 100% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
294,0%
Creștere CA an/an
+15,0%
CA / salariat
87.500 lei
Datorii / active
93%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
99,9%
Creștere medie anuală (2015–2025)
-4,7%/an
Grad de îndatorare
94%
Angajați, în timp
1 → 6 (2021–2025, +500%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
2025525.000+15,0%1.543.555294,0%22.250.17523.797.5601.544.9956
2024456.509+3,6%-113.770−160%-24,9%8.005.98418.511.34410.507.5882
2023440.805189.72743,0%7.510.06918.191.28110.683.7801
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-30.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Firme conectate

4

Alte firme înregistrate la aceeași adresă

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

7 firme afiliate · 3 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
BAR 13 S.R.L.53025774în dizolvare
EURO GSM 2000 SRL12760689radiată
EURO GSM IMPEX SRL14266933în funcțiune
HOME STYLE&DECO SRL31604716în funcțiune
HR FRANCHISING SRL26219196în funcțiune
TERRA NOVA ESTATES S.R.L.51250877în funcțiune
VOLTRADE ENERGIE SRL18547729radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 17 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 13 active, cifră de afaceri cumulată 154,14 mil lei, 264 salariați, 4 radiate sau în procedură. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale · Cluj

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

3

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 3 modificări pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2025-05-05.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre HOME CONSTRUCT SRL

Este HOME CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da. HOME CONSTRUCT SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 30.10.2026).

Este HOME CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, HOME CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 04.01.2005 (verificare ANAF din 30.10.2026). Codul de TVA este RO17083205.

Ce cifră de afaceri are HOME CONSTRUCT SRL?

În 2025, HOME CONSTRUCT SRL a avut o cifră de afaceri de 525.000 lei, în creștere cu 15,0% față de 2024, și un profit net de 1.543.555 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are HOME CONSTRUCT SRL?

În 2025, HOME CONSTRUCT SRL a raportat un număr mediu de 6 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este HOME CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care HOME CONSTRUCT SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 27.09.2026.

Are HOME CONSTRUCT SRL datorii la ANAF?

HOME CONSTRUCT SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul HOME CONSTRUCT SRL?

Sediul social declarat al HOME CONSTRUCT SRL este în JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. WOLFGANG AMADEUS MOZART.

Ce activitate are HOME CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală declarată a HOME CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100).

Când a fost înființată HOME CONSTRUCT SRL?

HOME CONSTRUCT SRL a fost înregistrată pe 28.12.2004, cu numărul de ordine în registrul comerțului J2004004715120.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
HOME CONSTRUCT SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala