identitate. Intră în cont Pro
21 ANI PE PIAȚĂ

KOMENCO SRL

CAEN 1725 — Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
CUI 17399306J2005000149140Plătitor TVA din 2005Verificat ANAF 10.10.2026komenco.roActivăÎnregistrat AFM (ambalaje)
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
4,89mil lei
▲ 92,6% vs. 2024
Profit net · 2025
1,38mil lei
▲ 714,4% vs. 2024
Salariați
13
▲ 18,2% vs. 2024
Vechime
21ani
din 2005
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt
În anul 2025, KOMENCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.889.135 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 92,6%. Rezultatul net a fost un profit de 1.382.183 lei. Datoriile totale au crescut cu 561,4% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 13.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
17399306
Nr. Reg. Comerțului
J2005000149140 · EUID ROONRC.J2005000149140
Cod CAEN
1725 — Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a.
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
2005-03-24 (21 ani)
Categorie de mărime
Întreprindere mică
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
COVASNA
Localitate
Mun. Sfântu Gheorghe
Adresă
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, STR. 1 DECEMBRIE 1918
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-10 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

Prezență online

potrivit

Site legat de firmă prin numele domeniului, care coincide cu numele firmei și apare în titlul paginii.

Website
komenco.ro

Date de contact preluate de pe site-ul public al firmei. Afișăm doar adrese de email pe domeniul firmei și doar telefoane fixe — nu contacte ale persoanelor.

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la nivel de stradă din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri. La aceeași adresă mai sunt 115 firme.

100 mN12345678
  1. DENCSISEB-SHOP IFN S.R.L. · 28 m · CAEN 6492
  2. COMERT "HACO" SRL · 31 m · CAEN 4779 · +2 firme la aceeași adresă
  3. BLUE ELEPHANT CARWASH STUDIO S.R.L. · 33 m · CAEN 4520
  4. SPARK ENGLISH CLUB S.R.L. · 35 m · CAEN 8559
  5. OPTIMWEBSEO.RO S.R.L. · 39 m · CAEN 4650
  6. RAMCO INVEST S.R.L. · 42 m · CAEN 5630
  7. LAGUNA COM SRL · 53 m · CAEN 4712
  8. DREAM BROWN STUDIO S.R.L. · 56 m · CAEN 9604 · +1 firme la aceeași adresă

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEURUSD
Cifră de afaceri · 20254,89 mil lei▲ 92,6% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
1,22 mil2,44 mil3,67 mil4,89 mil2023 · cifră de afaceri: 2.461.617 lei2023 · profit net: 251.865 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.538.001 lei2024 · profit net: 169.713 lei20242025 · cifră de afaceri: 4.889.135 lei4,89 mil2025 · profit net: 1.382.183 lei2025
Salariați
13▲ 18,2%
20232025
Datorii totale
1,70 mil lei▲ 561,4%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 1725 · 58 firme · mai sus decât 61% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Covasna · mai sus decât 93% dintre ele
Marjă netă, în domeniutop 25%
28,3% marjă · mai sus decât 89% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
28,3%
Creștere CA an/an
+92,6%
CA / salariat
376.087 lei
Datorii / active
42%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
58,6%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+4,5%/an
Grad de îndatorare
42%
Angajați, în timp
19 → 13 (2021–2025, -32%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20254.889.135+92,6%1.382.183+714%28,3%1.700.9554.050.5162.358.80313
20242.538.001+3,1%169.713−32,6%6,7%257.1772.809.5472.559.22711
20232.461.617251.86510,2%362.0272.885.2002.506.22110
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-10.

Legi noi care privesc firma asta

2

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

1

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Operator economic înscris în lista AFM pentru ambalaje (art. 16 alin. 3 Legea 249/2015)
listă AFM actualizată la 04.09.2026
—valabil—Administrația Fondului pentru Mediu (AFM)
lista din 04.10.2026

Dosare în instanță

3
Dosare în care firma apare ca parte
3
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2024-03-073952/305/2020Curtea De Apel Brasovrevendicare imobiliarăApelIntimat Chemat în garanţie
2021-05-263952/305/2020Tribunalul Covasnarevendicare imobiliară declinatFondChemat în garanţie
2020-10-133952/305/2020Judecătoria Sfantugheorgherevendicare imobiliarăFondChemat în garanţie

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

1 firme afiliate

FirmăCUIStare
GOODWAY ADVERTISING S.R.L.46833300în funcțiune

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Grupul din spatele firmei

Face parte dintr-un grup de 2 firme legate prin administratori sau asociați comuni: 2 active, cifră de afaceri cumulată 6,94 mil lei, 22 salariați. Vezi firmele afiliate direct.

Grupul e calculat din datele ONRC, fără persoanele care administrează peste 60 de firme (lichidatori, contabili, domicilieri). Persoanele nu sunt afișate.

Firme similare

Fabricarea altor articole din hârtie și carton n.c.a. · Covasna

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

9

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2017 încoace.

Registrul comerțului consemnează 9 modificări pentru această firmă din 2017 până azi. Cea mai recentă: radiere din set, în instantaneul ONRC din 2026-05-06.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →
E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
KOMENCO SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →