identitate. Intră în cont Pro
33 ANI PE PIAȚĂ

SATEX SRL

CAEN 5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
CUI 1754800J01/501/1991Plătitor TVA din 1993Verificat ANAF 28.10.2026RO e-FacturaActivăPunct alimentar înregistrat DSVSAAutorizat Ministerul Turismului
☆ Urmărește firma
Cont gratuit — primești email când se schimbă ceva la ea.
Puls fiscal 2016 → 2025 · cifră de afaceri
Cifră de afaceri · 2025
2,62mil lei
▲ 21,3% vs. 2024
Profit net · 2025
9.185lei
▼ 90,6% vs. 2024
Salariați
9
— constant
Contracte publice
13
SEAP · activ 2026
Conducerea firmei · 1 persoană cu drept de reprezentare, din registrul comerțului
Vezi cine sunt — cont gratuit

Administratorii și reprezentanții legali, cu toate firmele în care mai apar. 3 firme pe lună gratuit, nelimitat cu Pro. Fără parolă: primești un cod pe email.

Pe scurt

SATEX SRL (CUI 1754800, nr. J01/501/1991) este o societate cu răspundere limitată (SRL) activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1992. Activitatea principală: hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510). Este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,62 mil lei și 9 salariați. Starea fiscală a fost verificată la ANAF pe 28.10.2026.

În anul 2025, SATEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.622.267 lei. Față de anul precedent, cifra este în creștere cu 21,3%. Rezultatul net a fost un profit de 9.185 lei. Datoriile totale au crescut cu 91,9% față de anul anterior. Numărul mediu de salariați raportat a fost de 9.
✓ Fără semnale de risc evidente

Nu am identificat semnale de alertă în datele publice disponibile. Verificarea nu înlocuiește un due-diligence complet.

Date de identificare

Cod unic (CUI)
1754800
Nr. Reg. Comerțului
J01/501/1991 · EUID ROONRC.J01/501/1991
Cod CAEN
5510 — Hoteluri și alte facilități de cazare similare
Trecerea la CAEN Rev.3
🔒 Vezi dacă firma și-a actualizat codurile la registru — pe Pro →
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Data înregistrării
1992-11-30 (33 ani)
Categorie de mărime
Microîntreprindere
Organ fiscal
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Alba
Formă de proprietate
Propr.privata-capital privat autohton

Sediu și contact

Județ
ALBA
Localitate
Mun. Alba Iulia
Adresă
JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ALEEA VILELOR
Adresa completă — gratuit, în cont · E adresa ta de acasă? Ascunde-o
Cod poștal
—

Sursă: registrul contribuabililor ANAF · verificat la 2026-10-28 · despre sursele de date · cere corectarea datelor

E firma ta? Conectează fișa Google a firmei și vezi gratuit unde diferă de registrul comerțului — program, adresă, site, categorie. Te anunțăm și când Google îți modifică fișa fără să te întrebe.
Verifică fișa Google

În apropiere

8 firme

Sediul, localizat la număr din registrul OpenStreetMap, și firmele cu sediul la câteva sute de metri.

100 mN12345678
  1. OLVY S.R.L. · 72 m · CAEN 4711
  2. DALEA COMP S.R.L. · 80 m · CAEN 4779 · +2 firme la aceeași adresă
  3. ALBADECOR PISCINE ŞI SPA S.R.L. · 99 m · CAEN 4399
  4. AURELIAN BUSINESS S.R.L. · 100 m · CAEN 6831
  5. A.G. HEALTH & SAFETY S.R.L. · 169 m · CAEN 7112
  6. SEBI & CARLA COMPANY SRL · 182 m · CAEN 4933 · +1 firme la aceeași adresă
  7. TAXI GICU TRANS SRL · 190 m · CAEN 4932 · +3 firme la aceeași adresă
  8. TODERICIU R.K. CONSTRUCT SRL · 198 m · CAEN 4100

Coordonate din OpenStreetMap (© colaboratorii OSM, ODbL). Distanțele sunt în linie dreaptă, între sedii — nu între puncte de lucru.

Situație financiară

12 aniRONEUR
Cifră de afaceri · 20252,62 mil lei▲ 21,3% față de 2024
Cifră de afaceriProfit net
657 mii1,31 mil1,97 mil2,63 mil2023 · cifră de afaceri: 2.628.136 lei2023 · profit net: 198.538 lei20232024 · cifră de afaceri: 2.161.268 lei2024 · profit net: 98.086 lei20242025 · cifră de afaceri: 2.622.267 lei2,62 mil2025 · profit net: 9.185 lei2025
Salariați
9
20232025
Datorii totale
1,60 mil lei▲ 91,9%
20232025

Poziția în sector

bilanț 2025 · față de firmele cu cifră de afaceri
Cifră de afaceri, în domeniupeste mediană
CAEN 5510 · 2.399 firme · mai sus decât 72% dintre ele
Cifră de afaceri, în județtop 10%
Alba · mai sus decât 90% dintre ele
Marjă netă, în domeniusub mediană
0,4% marjă · mai sus decât 36% dintre ele

Indicatori 2025

Marjă netă
0,4%
Creștere CA an/an
+21,3%
CA / salariat
291.363 lei
Datorii / active
14%
Rentabilitatea capitalului (ROE)
0,1%
Creștere medie anuală (2016–2025)
+7,8%/an
Lichiditate curentă
1,26
Grad de îndatorare
14%
Scor Z-Altman
5,14 (zonă sigură)
Angajați, în timp
6 → 9 (2021–2025, +50%)

Z-Altman e varianta pentru firme necotate: un semnal, nu un verdict.

Bilanț pe ani sume în lei

AnCifră de afaceriProfit netMarjăDatoriiActiveCapitaluriSalariați
20252.622.267+21,3%9.185−90,6%0,4%1.600.17811.321.7439.723.8369
20242.161.268−17,8%98.086−50,6%4,5%833.84310.930.72410.098.4529
20232.628.136198.5387,6%848.95910.846.6269.998.78910
Încă 9 ani de istoric (2014–2022)Vezi dacă firma crește constant sau doar a avut un an bun — cu Pro.Deblochează →

Sume în lei, conform bilanțurilor depuse la Ministerul Finanțelor (2023–2025). Ultima actualizare: 2026-10-28.

Legi noi care privesc firma asta

1

După datele publice ale firmei (cod CAEN, mărime, formă). Arată doar că legea i se aplică, nu dacă firma o respectă.

Autorizări și licențe

5

Ce publică autoritățile de reglementare despre această firmă — registre oficiale, reimportate lunar.

AutorizareNr.StareValabilă până laSursa
Restaurant / fast-food înregistrat DSVSA
4 locații: Alba Iulia, str.Calea Moţilor,nr.158; Alba Iulia,P-ta Iuliu Maniu,Nr.1B; Oarda, Mun. Alba Iulia, DN1, Imabil Hanul dintre Salcii; Alba Iulia, Aleea Vilelor, nr.4, Ballroom
potrivit după denumire și județ, nu după CUI
—valabil—DSVSA județene (ANSVSA)
lista din 04.11.2026
Structură de cazare clasificată
Mun. Alba Iulia
—valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, TARA, 2 - STELE, Mun. Alba Iulia
16628valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, ELISABETA, 3 - STELE, Mun. Alba Iulia
9043/5375Avalabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Unitate de alimentație publică clasificată
RESTAURANT CLASIC, ELISABETA, 3 - STELE, Mun. Alba Iulia
9300/2949valabil—Ministerul Turismului (SITUR)
lista din 04.10.2026
Puncte de activitate verificate · 4

Adresele unde funcționează efectiv, după registre oficiale: DSVSA (unități alimentare înregistrate), casele de asigurări de sănătate (contracte) și rețeaua școlară a Ministerului Educației — nu sediul social.

Restaurant / fast-food 4

  • Alba Iulia, Aleea Vilelor, nr.4, Ballroom
  • Alba Iulia, str.Calea Moţilor,nr.158
  • Alba Iulia,P-ta Iuliu Maniu,Nr.1B
  • Oarda, Mun. Alba Iulia, DN1, Imabil Hanul dintre Salcii

Contracte publice (SEAP)

13

Licitații câștigate (anunțuri de atribuire)

Contracte atribuite
4
Valoare totală
10.383 lei
Ultimul an
2019

Achiziții directe (cumpărări directe)

Achiziții directe
9
Valoare totală
107.085 lei
Ultimul an
2026

Sursă: anunțuri de atribuire SEAP (e-licitatie.ro), cumulat istoric. Valori informative.

Dosare în instanță

6
Dosare în care firma apare ca parte
6
Ca creditor
5
Ca pârât
1
Data dosaruluiDosarInstanțaObiectStadiuRolul firmei
2026-03-132264/176/2026Judecătoria Albaiuliacerere de valoare redusăFondPârât
2025-04-17348/33/2025Curtea De Apel Clujcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar dosar RecursIntimat Creditor
2024-09-091565/112/2023Curtea De Apel Clujcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar dosar RecursCreditor
2023-08-301565/112/2023Tribunalul Bistritanasaudcontestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciarFondCreditor
2011-04-151844/112/2011Tribunalul Bistritanasaudprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor
2002-04-1620/107/2002Tribunalul Albaprocedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitatăFondCreditor

Sursă: portalul instanțelor de judecată (portal.just.ro), interogare după denumirea firmei. Data afișată este data dosarului, nu a următorului termen. A fi parte într-un dosar nu implică nicio culpă — în multe cazuri firma este reclamant sau creditor.

Cine deține firma

Asociații și cotele de participare

Registrul comerțului nu îi publică gratuit. Îți obținem de la ONRC certificatul constatator al firmei — cu asociații și cotele lor, administratorii, capitalul social și activitățile autorizate — și ți-l trimitem pe email în cel mult o zi lucrătoare. Dacă ONRC nu-l poate elibera, îți dăm banii înapoi.

Documentul e doar pentru tine: nu îl publicăm și nu îl păstrăm mai mult de 90 de zile.

Intră în cont ca să-l ceri · 49 lei cu TVA

Firme afiliate

Societăți care au cel puțin un administrator comun cu aceasta, conform datelor publicate de ONRC. Legătura e între firme — persoanele nu sunt afișate.

3 firme afiliate · 2 în dizolvare, procedură sau radiate

FirmăCUIStare
E.ON GAZ FURNIZARE S.A.37762847radiată
HERCULES SA1762048în funcțiune
INFOSOND SRL21693074radiată

Firma are 1 persoană cu drept de reprezentare înregistrate la registrul comerțului. Vezi cine sunt.

Firme similare

Hoteluri și alte facilități de cazare similare · Alba

Cât de aglomerată e piața asta? Vezi analiza pe județe →

Istoric în registrul comerțului

1

Modificări consemnate în datele publicate de ONRC, urmărite de noi din 2024 încoace.

Registrul comerțului consemnează 1 modificare pentru această firmă din 2024 până azi. Cea mai recentă: stare, în instantaneul ONRC din 2024-07-07.

🔒 Cronologia completă e pe Pro — fiecare schimbare de denumire, sediu și stare, cu data ei: exact firul pe care îl cauți când verifici un partener. Deblochează →

Întrebări despre SATEX SRL

Este SATEX SRL o firmă activă?

Da. SATEX SRL este activă, nu e inactivă fiscal și nu e radiată (verificare ANAF din 28.10.2026).

Este SATEX SRL plătitoare de TVA?

Da, SATEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 01.07.1993 (verificare ANAF din 28.10.2026). Codul de TVA este RO1754800.

Ce cifră de afaceri are SATEX SRL?

În 2025, SATEX SRL a avut o cifră de afaceri de 2.622.267 lei, în creștere cu 21,3% față de 2024, și un profit net de 9.185 lei. Sursa: situațiile financiare anuale publicate de Ministerul Finanțelor.

Câți angajați are SATEX SRL?

În 2025, SATEX SRL a raportat un număr mediu de 9 salariați, conform situațiilor financiare anuale.

Este SATEX SRL în insolvență?

Nu am găsit niciun dosar de insolvență în care SATEX SRL să fie debitoare, pe portalul instanțelor (portal.just.ro), la verificarea din 21.09.2026.

Are SATEX SRL procese în instanță?

Da, SATEX SRL apare în 6 dosare pe portalul instanțelor (portal.just.ro), ca parte în orice calitate. Lista e în secțiunea „Dosare în instanță”.

Are SATEX SRL datorii la ANAF?

SATEX SRL nu apare pe lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante publicată pentru 30.06.2026. Lista cuprinde doar datoriile peste pragurile stabilite de ANAF.

Unde are sediul SATEX SRL?

Sediul social declarat al SATEX SRL este în JUD. ALBA, MUN. ALBA IULIA, STR. ALEEA VILELOR.

Ce activitate are SATEX SRL?

Activitatea principală declarată a SATEX SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510).

Când a fost înființată SATEX SRL?

SATEX SRL a fost înregistrată pe 30.11.1992, cu numărul de ordine în registrul comerțului J01/501/1991.

Răspunsuri generate automat din datele publice de mai sus (ANAF, Ministerul Finanțelor, portal.just.ro). Au caracter informativ; sursa oficială rămâne registrul care le publică.

E firma ta? Urmărește-o gratuit — afli imediat ce se schimbă în datele ei publice — și pune ecusonul pe site-ul tău, ca dovadă că datele sunt publice și verificabile.
Creează cont gratuit
Ecuson pentru site-ul firmei — arată clienților că datele tale sunt publice și verificabile
SATEX SRL — ecuson

Copiază codul în pagina ta (subsol, „Despre noi", pagina de contact). Starea din ecuson se actualizează singură.

Reprezinți această firmă și vrei corectarea sau ștergerea datelor? →

Politica de utilizare identitate.ro: textele, structura, rapoartele și datele acestui site nu pot fi extrase sistematic (scraping, roboți, browsere automate) și nici folosite pentru a dezvolta, antrena, îmbunătăți sau compara un produs ori serviciu similar sau concurent, nici copiate și republicate. Ne rezervăm drepturile de extragere de text și date (art. 4 din Directiva (UE) 2019/790). Indexarea de către motoarele de căutare este permisă. Asistenții AI pot cita fragmente scurte, cu atribuire („Identitate.ro, pe baza datelor ONRC, ANAF și Ministerului Finanțelor”) și cu link către pagina sursă. Utilizarea personală și profesională obișnuită este permisă. Termeni completi: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala Usage policy of identitate.ro: the text, structure, reports and data of this site may not be extracted systematically (scraping, bots, automated browsers) or used to develop, train, improve or benchmark a similar or competing product or service, nor copied and republished. Text and data mining rights are reserved (Art. 4 of Directive (EU) 2019/790). Search engine indexing is allowed. AI assistants may quote short excerpts with attribution ("Identitate.ro, based on data from ONRC, ANAF and the Ministry of Finance") and a link to the source page. Ordinary personal and professional use is allowed. Full terms: https://identitate.ro/termeni#utilizare-concurentiala